BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SERKAN GÜR, BURSA'DAKİ ÖZEL OKULLARIN MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

SERKAN GÜR, BURSA'DAKİ ÖZEL OKULLARIN MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Bursa'da bulunan özel okullarının müdürleriyle bir araya geldi. 

BTSO 15 Temmuz Şehitleri Prof. Dr. İlhan Varank Mesleki Eğitim Külliyesinde bulunan Prof. Dr. İlhan Varank Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Özel Öğretim Şubesinden Sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kahya, ilçe millî eğitim müdürlüklerinin şube müdürleri ve özel okulların müdürleri katıldı. 

Serkan Gür: "Odak noktanız çocuklarımız olsun"

Son bir aylık süreçte Bursa'daki tüm eğitim kademelerindeki okul ve kurumların müdürleriyle bir araya geldiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Kısa sürede gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızla birlikte 2 bine yakın okul ve kurum idarecimizle değerlendirme toplantıları gerçekleştirdik. Bugün de özel öğretim kurumlarımızın değerli idarecileriyle bir aradayız. 2020 yılında dünyada ender olan bir şey başımıza geldi ve hep birlikte bir pandemi süreci geçirdik. Çocuklarımız bilmedikleri bir hayatı yaşadılar, evlere kapandılar. Evde olmak onların bilmediği bir şeydi. Onlar okulda öğretmenleriyle, arkadaşlarıyla birlikte olmayı biliyordu. Acaba bu eve kapanma onlarda ne gibi bir tahribata yol açtı. Sonrasında tekrar okula dönüş, dikey büyüyen bir teknoloji, sosyal medya ve küresel bir ekonomik kriz. Çocuklarımız iç dünyasında neler yaşıyor, bunu anlamaya çalışmalıyız. Çocuklarımızı daha çok korumak, onlara sahip çıkmak için okul ve kurumlarımızda koruyucu önlemler alınması konusunda sizlerin de gayretleri bizler için çok kıymetli. Odak noktanız çocuklarımız olsun. Hayattaki hiçbir başarı bir çocuğun mutluluğundan daha önemli değildir. Benim birinci önceliğim, öğrencilerimizin mutluluğu, sağlığı ve güvenliği. Sizlerin de öyle olsun." şeklinde konuştu.

Genel görüş ve değerlendirmelerin belirtilmesinin ardından toplantı sona erdi. 

 

11-11-202211-11-202211-11-202211-11-202211-11-202211-11-2022

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.