BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SINIF ÖĞRETMENLERİNE YÖNELİK OYUN VE FİZİKİ ETKİNLİK SEMİNERLERİ BAŞLADI

SINIF ÖĞRETMENLERİNE YÖNELİK OYUN VE FİZİKİ ETKİNLİK SEMİNERLERİ BAŞLADI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle hazırlanan ‘’Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Oyun ve Fiziki Etkinlik Dersi Uygulama Semineri’’ ile Bursa genelindeki sınıf öğretmenlerine ‘Oyun ve Fiziki Etkinlik’ uygulama seminerleri verilmeye başlandı.

Uygulama seminerinin ilki Yıldırım ilçesinde görev yapan 196 Sınıf Öğretmenin katılımı ve İl Organizasyon Sorumlusu Beden Eğitimi Öğretmenlerinin koordinatörlüğünde Bursa Celal Sönmez Spor Lisesi kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

17 ilçe sınıf öğretmenine gruplar halinde verilmesi planlanan seminerlerle;  “1-4. Sınıflar Oyun ve Fiziki Etkinlik Dersi” müfredat programı kapsamında Beden Eğitimi Öğretmenlerinin olmadığı İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda sınıf öğretmenlerine Beden Eğitimi derslerinde yapılabilecek etkinlikler uygulamalı olarak gösterildi. Ayrıca Fiziksel Etkinlik Kartları tanıtılarak, uygulanması ve hazırlanması hakkında sınıf öğretmenlerine bilgiler verildi. Örnek uygulamalar yapan öğretmenler seminer sonunda kazanımlara uygun etkinlik geliştirebilecek düzeyde Fiziksel Etkinlik Kartı hazırlayacak duruma geldi. 

02-03-201602-03-201602-03-2016

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.