BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SPOR AŞKI ENGEL TANIMAZ

"Spor Aşkı Engel Tanımaz" Özel Eğitim Okullarına Spor Malzemesi Dağıtım Töreni;  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve sporcu gençlerin katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. 
SPOR AŞKI ENGEL TANIMAZ

"Spor Aşkı Engel Tanımaz" Özel Eğitim Okullarına Spor Malzemesi Dağıtım Töreni'nde bir konuşma yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Engelliler Haftası'nda üç Bakanlığın katılımıyla çok özel bir tören yapıldığını belirterek törene katılan, projeye destek veren tüm kurumlara, sporculara ve törene ev sahipliği yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını iletti.    

Bu birlikteliğin sosyal yaşamda ve eğitimden sağlığa tüm hizmetlere erişimin önündeki engellerin kalktığı bir Türkiye özlemine ulaşmada vesile olmasını dileyen Bakan Özer; son 20 yılda eğitimde okul öncesinden yükseköğretime, tüm kademelerde ciddi bir seferberlikle bir dönüşüme şahit olunduğunu ifade etti.   

Özer; okullaşma oranlarının ilk kez yüzde 100'lere ulaştığını, tüm vatandaşların çocuklarının eğitime erişiminin önündeki engellerin kaldırıldığını belirterek kız çocuklarının eğitime erişimi ile ilgili yıllardır kampanyalar yapıldığını ve nihayet kız çocuklarının okullaşma oranının erkek çocuklarının okullaşma oranını geçtiğini kaydetti.

Haberin devamı için tıklayınız.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.