TEMEL ROBOTİK KODLAMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI
![TEMEL ROBOTİK KODLAMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI](/meb_iys_dosyalar/2019_06/24080239_IMG-20190621-WA0010.jpg)
Bursa Öğretmen akademisi Kore Üniversitesi sertifikalı bilişim öğretmenleri ile 5 gün süren temel robotik kodlama eğitici eğitimi sona erdi. Eğitimlere katılan öğretmenler sertifikalarını İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal'ın katılımıyla gerçekleştirilen törende aldı.
Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Bursa Öğretmen Akademisi öncülüğünde STEAM Education Association (Kore) Üniversitesi işbirliği ile 5 günlük temel robotik kodlama eğitici eğitimi sona erdi. Eğitimlere 11 İlçeden toplam 24 Bilişim Teknolojileri öğretmeni katıldı. Eğitimlere katılan öğretmenlere sertifikaları, BTSO Eğitim Vadisi Ar-Ge Birimi UZEM Salonunda düzenlenen törende verildi. Kapanış ve sertifika töreninde Nao adlı robotun yaptığı şov ilgiyle izlendi.