BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEZHİP DALINDA ÖNEMLİ BAŞARI

TEZHİP DALINDA ÖNEMLİ BAŞARI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Tezhip dalında Türkiye Birincisi olan Meliha Kantarcı'yı makamında kabul etti. 

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Öğretmeni Meliha Kantarcı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Türk sanatları yarışmasında tezhip dalında Türkiye birincisi olarak başarı ödülü almaya hak kazandı. Başarılı öğretmeni makamında kabul eden Sabahattin Dülger, Meliha Kantarcı'yı gösterdiği başarısından dolayı tebrik etti. Ziyarette Osmangazi Halk Eğitim merkezi Müdürü Mehmet Köse'de hazır bulundu. 

Osmangazi Halk Eğitim Merkezinde geleneksel sanatlarımızdan biri olan tezhip sanatı kapsamında 8 yıldır kesintisiz olarak eğitimi veriliyor. Pek çok öğrenci yetişmesine ve eser verilmesine vesile olan El Sanatları Öğretmeni Meliha Kantarcı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen 20. Devlet Türk sanatları yarışmasında tezhip dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Yüzyıllara dayanan tezhip sanatını 22 yıldan bu yana öğrenme ve deneyimleme sürecinde olan sanatçı-öğretmen Meliha Kantarcı, bugüne kadar pek çok eser kazandırdı. Halen Osmangazi Halk Eğitim Merkezi bünyesinde görev yapan Kantarcı, hafta içi her gün ücretsiz olarak açılan kurslarda pek çok sanatseverlere bilgisini ve tecrübesini aktarıyor. Meliha kantarcı ayrıca bunun yanında mimari alanda deforme olmuş kalem işi desenlerine tepki olarak cami kalem işi tasarımları da yapıyor. 

16-12-201916-12-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.