BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TİCARET BAKANI ÖMER BOLAT OİB MTAL'Yİ ZİYARET ETTİ

TİCARET BAKANI ÖMER BOLAT OİB MTAL'Yİ ZİYARET ETTİ

Bir dizi ziyaret için Bursa'ya gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Ziyarette Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Uludağ İhracatçı Birlikleri Otomotiv İhracatçıları Birliği temsilcileri ve siyasi partilerin temsilcileri de yer aldı. 

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Ticaret Bakanı Ömer Bolat, okulun Ar-Ge Merkezi ile atölyelerinde incelemelerde bulundu. Okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Bolat, okulun öğrencileriyle de bir araya geldi. 

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, "Dünyada çok büyük bir yarış ve rekabet var. Her zaman kendinizi geliştirmek ve daha iyi ürünler geliştirip bunları ihraç etmek zorundasınız. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Öğretmenlerinizin sizlere verdiği iyi eğitimlerle donanımlı bir şekilde yetişecek ve ülkemiz adına büyük katkılar sağlayacaksınız." dedi. 

Türkiye'nin genç bir nüfusa sahip olduğunu ifade eden Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Bir ülkenin geleceği gençlerdir. Gençlerimizin iyi eğitim alması, bir ülkenin ayakta kalması ve ekonomisinin devamı için çok büyük önem taşıyor. Bu anlamda meslek liseleri önemli bir misyon üstleniyor. Gençlerimizin iyi eğitim alması, ülkemizin ekonomisinin güçlenmesi ve ekonomimizin geleceğe taşınması açısından çok önemli. Bu anlamda hem üniversite eğitimine ve hem meslek okulları eğitimine büyük önem veriyoruz. Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği MTAL bir meslek lisesinin çok ötesinde bir yer. Bir üniversite kadar her türlü imkânlara sahip çok kıymetli bir okulumuz. Sizlere bu imkânı sağlayan okulumuzun kurucularına ve kuruluş fikrini ortaya koyanlara şükranlarımızı sunuyorum. Bu ziyareti yapmaktan dolayı gerçekten büyük bir memnuniyet duydum. Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl Millî Eğitim Müdürümüze, Uludağ İhracatçı Birlikleri Otomotiv İhracatçıları Birliğimize çok teşekkür ediyorum." dedi.

04-10-202304-10-202304-10-202304-10-202304-10-202304-10-202304-10-202304-10-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.