BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÖMER’LE YABANCI DİL EĞİTİMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Bursa Şube Koordinatörlüğü ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle milli eğitimde görev yapan Türkçe ve İngilizce öğretmenlerine seminerler verilecek
TÖMER’LE YABANCI DİL EĞİTİMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Bursa Şube Koordinatörlüğü ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle milli eğitimde görev yapan Türkçe ve İngilizce öğretmenlerine seminerler verilecek.

İşbirliği protokolü İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ile TÖMER Bursa Şubesi Müdürü Halil Çağlar tarafından imzalandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde imzalanan protokolle milli eğitim bünyesinde görev yapan Türkçe ve İngilizce öğretmenlerine TÖMER dil eğitmenleri tarafından eğitimler verilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, TÖMER’in yabancılara Türkçe eğitiminin yanı sıra, Türklere yabancı dil eğitimi konusunda ülkemizin en yetkin kurumlarından olduğunu, Bursa’daki yabancı uyruklulara Türkçe dersinin verilmesi ve İngilizce öğretmenlerine İngilizce takviyesinin hedeflendiğini söyledi.

TÖMER Bursa Şubesi Müdürü Halil Çağlar da dil eğitimindeki birikimlerini milli eğitimle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.