BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOPHANE MTAL TEKNOFEST LİSELER ARASI İHA YARIŞMASINDA 3. ÖDÜLÜ ALDI

TOPHANE MTAL TEKNOFEST LİSELER ARASI İHA YARIŞMASINDA 3. ÖDÜLÜ ALDI

Liseler Arası İHA yarışmasına katılan Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa'ya dereceyle döndü. Yarışmada Türkiye üçüncüsü olan öğrenciler büyük sevinç yaşadı.  

TÜBİTAK Liseler Arası İHA yarışması, TEKNOFEST (Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali) kapsamında bu yıl ilk kez düzenlendi. Liseli öğrencilerden oluşan takımlar, hazırladıkları projelerle yarışmaya katıldılar. Türkiye genelinde toplamda 291 takımın başvuru yaptığı yarışmada 125 takımın başvurusu TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görüldü. 

Bursa Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yarışmada "TOPHANE AYGÖK" takımı ile mücadele etti. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göletinde düzenlenen yarışlarda teknik şartları yerine getiren 79 takımla beraber TEKNOFESTe katılmaya hak kazandı. TOPHANE AYGÖK takımının projesi bu kapsamda düzenlenen yarışmaların sonunda Türkiye üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı. 1 Danışman öğretmen ve 5 öğrenciden oluşan ekip yarışmanın sonunda büyük bir sevinç yaşadı.

Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin "TOPHANE AYGÖK" takımı ödülünü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın katıldığı törende Selçuk Bayraktar'ın elinden aldı. Yarışmaya Bursa'dan katılan ve 79 takım arasında yer alma başarısı gösteren Nilüfer İMKB Fen Lisesi ile Bursa Anadolu Lisesi'nin projeleri de TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görüldü.

Ödül töreni görüntüleri için tıklayınız.

28-09-202023-09-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.