BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4004 'ENDÜSTRİ 4.0 İÇİN EĞİTİM 4.0 BİLİM OKULU' PROJESİNDE BAŞVURULAR BAŞLADI

TÜBİTAK 4004  'ENDÜSTRİ 4.0 İÇİN EĞİTİM 4.0 BİLİM OKULU' PROJESİNDE BAŞVURULAR BAŞLADI

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları destekleme programında desteklenecek 100 proje arasına giren " Endüstri 4.0 İçin Eğitim 4.0 Bilim Okulu" isimli proje kapsamında Bursa'nın farklı ilçelerinden 50 öğrenciye "Endüstri 4.0 Eğitimleri" verilecek. 

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Nilüfer İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ikincisi gerçekleştirilecek olan projeye Bursa'daki proje okullarının 9. ve 10. sınıf öğrencileri müracaat edebilecek.

Proje kapsamında öğrencilere, biyolojiden mühendisliğe, tıptan matematiğe kadar Endüstri 4.0 ile ilgili eğitimler verilecek. Öğrencilere kariyer planları için de fırsatlar sunacak olan projeye STEM+A yaklaşımı çerçevesinde disiplinler arası olarak planlanan eğitimlerde Ege Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Bursa Uludağ Üniversitesinden alanlarında uzman akademisyenler ve Endüstri 4.0 içselleştirmiş fabrika çalışanları destek veriyor.

Öğrenciler, toplam 21 farklı atölye çalışmasında hem teorik olarak eğitim alacak hem de öğrendiklerini çeşitli eğitim setleri ve materyallerle uygulama şansı bulacak. Saha ziyaretleri ile öğrenciler; bir ürünün proje fikrinden başlayarak ARGE'deki geliştirilme aşamalarına, üretim hattından pazarlamasına kadar bütün aşamaları yerinde görmüş olacaklar.

4004 TÜBİTAK çağrısı kapsamında geliştirilen ve destek alan "Endüstri 4.0 İçin Eğitim 4.0 Bilim Okulu" projesi ile Tofaş Fen Lisesinde gerçekleşecek eğitimler, 02-05 Ağustos 2021 ve 06-09 Ağustos 2021 tarihleri arasında 4'er günlük sürelerde 25'er kişi ile 2 grup halinde yapılacak ve saha ziyaretleri ile düzenlenecek etkinliklerle zenginleştirilecek.

Öğrencilerin sadece kendi ulaşımlarını karşılayacak olup öğle yemekleri ve ara öğünler proje kapsamında ücretsiz verilecek. Eğitim sonunda katılımcı öğrencilere sertifika verilecek.

 

 

Başvuru için tıklayınız.


Proje hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.