BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRK PDR DER. BURSA ŞUBESİ’NDEN SARIKAYA’YA ZİYARET

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Derneği Bursa Şube Başkanı Yüksel Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı makamında ziyaret etti.
TÜRK PDR DER. BURSA ŞUBESİ’NDEN SARIKAYA’YA ZİYARET

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Derneği Bursa Şube Başkanı Yüksel Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette İl Milli Eğitimde Özel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Hüseyin Hacıoğlu da hazır bulundu.

Türk PDR Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Baş döndürücü bir hızla gelişen ve değişen Dünyamızda her geçen gün farklı sorun alanları ve yeni problemlerle karşılaşıyoruz. Rehber öğretmenlerimizin de bu gelişim ve değişime ayak uydurmaları gerektiğine inanıyorum. Dünyada yeni oluşan sorun alanlarına müdahale teknikleri konusunda kendilerini geliştirmelerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Bizler de öğretmenlerimizin kişisel gelişimlerine katkı sunmak istiyoruz” dedi.

Bursa’ya atanmasından dolayı Veli Sarıkaya’ya başarılar dileyen ve dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Türk PDR Derneği şube başkanı Yüksel Bayraktar, “Özellikle amacımız Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında çalışanlar arasında birlik, beraberlik ve mesleki dayanışma sağlayarak Psikolojik Danışma ve Rehberlik biliminin ve mesleğinin ülkemizde gelişmesini sağlamayı hedefliyoruz. Dernek olarak ayrıca amacımız, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında çalışanların, sosyal, bilimsel, mesleki ve kültürel yönden gelişmelerine yardım etmek, meslek üyelerinin haklarını korumak ve savunmaktır” dedi ve Milli Eğitim Müdürlüğünün bugüne kadar verdiği desteğin devam edeceğine inandığını söyledi.

Hocahasan Mahallesi İlkbahar Caddesi No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.