BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE AY ÜSLERİ ULUSAL FİKİR YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

TÜRKİYE AY ÜSLERİ ULUSAL FİKİR YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü İle Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM) işbirliğinde gerçekleştirilen Türkiye Ay Üsleri Ulusal Fikir Yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. 

GUHEM'de düzenlenen ödül törenine Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Arif Karademir, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız, Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, BTSO Yönetim Kurulu üyesi Erol Kılıç ve GUHEM Genel Müdürü Halit Mirahmetoğlu katıldı. 

"Milli Uzay Programı ve vizyon bileşeni olan Ay Programı'nın devamı ve türevi olabilecek Uzay Mimarlığı ve Dünya Dışı Şehircilik konularını ele alan" Türkiye Ay Üsleri Ulusal Fikir Yarışması" protokolü Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü İle Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM) iş birliğinde Haziran 2022'da imzalanmıştı. 

"Dış Gezegen Şehirciliği ve Uzay Mimarlığı" konularını ele alan Türkiye Ay Üsleri Ulusal Fikir Yarışması yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Yarışmada; aşırı zorluklar içeren koşullarda, gelecek ufuklu vizyon, projelendirme ve milli teknoloji hamlesi sahalarında ortam, kaynak, yaşam ve araştırma alanı olanakları, tasarımı ve inşası üzerine yeni gelişen faaliyet alanına vizyoner düşünce ve ürün verilmesi amaçlandı. Türkiye Ay Üsleri Ulusal Fikir Yarışması Üniversite öğrencileri, lise öğrencileri ve profesyonel olmak üzere üç kategoride gerçekleştirildi. Yarışmada dereceye girenler ödüllerini protokolün elinden aldı.

25-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.