BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'TÜRKİYE -AZERBAYCAN YAZ OKULU PROJESİ' KAPSAMINDA ORTAK DEĞER KÜLTÜR GECESİ DÜZENLENDİ

'TÜRKİYE -AZERBAYCAN YAZ OKULU PROJESİ' KAPSAMINDA ORTAK DEĞER KÜLTÜR GECESİ DÜZENLENDİ

Bursa'da görev yapan öğretmenler ile Azerbaycan'da görev yapan Bakanlık temsilcileri ve genç öğretmenlerden oluşan heyet "Azerbaycan-Türkiye Öğretmenlerinin Yaz Okulu Projesi" kapsamında Bursa'da bir araya geldi.

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak üzere hayata geçirilen proje kapsamında Bursa Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi'nde Azerbaycan-Türkiye ortak değer kültür gecesi düzenlendi.

Programa Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Süleyman Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Levent Yazıcı, Birlik Vakfı Başkanı Mustafa Bayraktar ve Azerbaycan Genç Öğretmenleri Derneği Başkanı Rufat Asadzade, Karabağ Gazileri ve projede görevli öğretmenler katıldı.

Program açılış ve protokol konuşmaları ile başladı. Yıldırım Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Bursa Yöresi Halk Oyunu, Bursa Kılıç Kalkan Gösterisi ve Azerbaycan Şuşa'nın Dağları Danslarını sergiledi. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüne bağlı kurumlarda görev yapan müzik öğretmenleri yedi bölgeden türküler seslendirdi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Biriminin yürüttüğü "Masallarla Şifa Proje" ekibi, Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi'nde davetlilere "İpek Masalı" nı anlattı. Gecede Azerbaycan yöresel yemekleri katılımcılara tanıtıldı.

 

26-07-202226-07-202226-07-202226-07-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.