BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İLE HAYAT BOYU ÖĞRENME PROTOKOLÜ İMZALANDI

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İLE HAYAT BOYU ÖĞRENME PROTOKOLÜ İMZALANDI

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük bir dizi program çerçevesinde Bursa'ya geldi. 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük ilk ziyaretini İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile birlikte Bursa Olgunlaşma Enstitüsüne gerçekleştirdi. Olgunlaşma Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen el emeği göz nuru çalışmaları yerinde inceleyen Büyük, Enstitü Müdürü Nilüfer Karakoç'tan yapılan çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında bilgi aldı. 

Bursa Olgunlaşma Enstitüsünde Halk Eğitim Merkezlerinin müdürleriyle de bir toplantı gerçekleştiren Büyük, toplantının ardından Osmangazi Halk Eğitim Merkezine geçti. Osmangazi Halk Eğitim Merkezinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Büyük, kursiyerlerin eğitim gördüğü sınıfları dolaşarak kursiyerler ile aldıkları eğitimler hakkında sohbet etti. 

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, öğleden sonraki programı kapsamında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Uludağ Üniversitesi arasında imzalanacak olan Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Faaliyetleri işbirliği protokolünü imzalamak üzere Uludağ Üniversitesine hareket etti. 

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük'ün imzaladıkları protokolle Bursa Olgunlaşma Enstitüsü Araştırma Bölümü çalışmaları kapsamında belirlenen temalar (Yunus Emre, Balıkesir Kadın Giysileri, Kilimlerin Dili vb.) doğrultusunda iş birliğinin sağlanması hedefleniyor.

Protokol töreninde konuşan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, "Olgunlaşma Enstitülerimiz unutulmaya yüz tutmuş tarihi değerlerimizi tekrar gün yüzüne çıkarmak üzere oldukça güzel çalışmalar yürütüyorlar.  Ancak bu değerlerin tek başına ortaya çıkarabilmesi mümkün olmadığı için üniversitelerimizle işbirliği protokolleri yapıyoruz. Benim de son derece önemsediğim bu protokolle üniversitemizin akademik personeli, Olgunlaşma Enstitümüzdeki öğretmen ve yöneticilerimizle bu çalışmaları nasıl daha güzel yapabiliriz gayreti içerisinde olacaklar. Özellikle bugün ziyaret ettiğim Bursa'yı diğer Olgunlaşma Enstitülerinden farklı kılan pek çok faaliyeti de burada görmek, özellikle Türkiye'nin çeşitle yerlerindeki türbelerin sandukalarının üstündeki puşidelerin el yordamıyla yapılmış olması beni son derece mutlu etti. Bu protokolden sonra inanıyorum ki, başta İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger olmak üzere Bursa Olgunlaşma Enstitü Müdiremiz Nilüfer Karakoç'la birlikte çok istifade edeceğiz. Katkılarından dolayı Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz'a da çok teşekkür ediyorum." dedi. 

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise "Üniversiteler bulundukları toplumun işaret fenerleri gibidirler. Üniversitelerin üç önemli görevinden sonuncusu ürettiklerini toplumla ve kentle paylaşmak oluşturuyor. Bu anlamda Hayat Boyu Öğrenme ve Olgunlaşma Enstitüsü gibi faaliyetlerde Üniversitemizin de ciddi katkıları olacaktır. Bizim Sanat Tarihi Bölümümüz, nasip olursa önümüzdeki sene açmayı planladığımız Geleneksel Türk Sanatları Bölümümüz, Güzel Sanatlar Fakültemiz, Tekstil Mühendisliğimiz, Grafik Bölümlerimiz, Konfeksiyonculuk ve Mimarlık Bölümlerimizle ciddi destekler sunabiliriz. Biz bunu bir lüks olarak değil görev olarak görüyoruz. Bizimle böyle bir işbirliğine gittiğinizden dolayı mutluluğumu ifade ediyor, çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. 

İmzalanan protokolden duyduğu memnuniyeti dile getiren Sabahattin Dülger, projede emeği geçenlere teşekkür etti. 

İmzalanan protokol kapsamında Bursa Olgunlaşma Enstitüsünün tasarım ve üretim atölyelerinde tema çalışmaları doğrultusunda hazırlanan tasarımlarla oluşturulan ürünler üniversite bünyesinde sergilenecek. 

 

02-03-202002-03-202002-03-202002-03-202002-03-202002-03-202002-03-202002-03-202002-03-202002-03-2020 03-03-202003-03-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.