BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULUSLARARASI MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI (MUNİA19) DÜZENLENDİ.

ULUSLARARASI MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI (MUNİA19) DÜZENLENDİ.

Bursa ipekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Uludağ Üniversitesi'nin işbirliğinde Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesinin tarafından düzenlenen "Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansı" (MUNİA19) gerçekleştirildi.

Değişen dünya dinamiklerini yerinde ve zamanında takip edebilen gençlerin bir araya geldiği kapsamlı bir etkinlik olan ve bu sene üçüncüsü düzenlenen MUNİA19'da, Doğu Akdeniz'deki doğal kaynakların kullanımından kaynaklanan çekişmelerden, tarih sayfalarında yerini almış kominforma; küresel ısınmadan Siber güvenliğe kadar birçok konunun çözümü genç beyinlerin duru düşünceleriyle 6 farklı komitede tartışıldı. 16-18 Kasım tarihlerinde Görükle Gençlik Merkezi'nde düzenlenen program, 5'i İngilizce 1'i Arapça olmak üzere toplam 6 farklı komitede gerçekleşti. 

16 Kasım Cumartesi günü Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür ve Kongre Merkezinde başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feridun Yılmaz, Bursa Milletvekilleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir ARSLAN ve BİHMED Başkanı Kadir Oruç ve çok sayıda katılımcı yer aldı.

Böyle bir programın düzenlenmesine ve organize edilmesine destek olmaktan çok memnun olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, 3 ülke ve Bursa dahil 10 farklı ilden 22 okulun katıldığı uluslararası programda dünya sorunlarına duyarlı olmanın umutlandırıcı olduğunu söyledi. Ayrıca öğrencilerimizin bu tür programlarla sosyalleşmeyi, duygu ve düşüncelerini özgür bir şekilde paylaşabilmeyi, kültürel birlikteliği, farklılıklara saygıyı ve özgüveni kazandıklarını belirtti.

19-11-201919-11-201919-11-201919-11-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.