BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UYUM EĞİTİMİNDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulamaya konulan uyum eğitimi programı kapsamında İlkokul 1. Sınıfa kayıt olan öğrenciler için ilk zil çaldı. Sadi Etkeser İlkokulu´nu ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya minik öğrencileri ilk gününde yalnız bırakmadı.
UYUM EĞİTİMİNDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulamaya konulan uyum eğitimi programı kapsamında İlkokul 1. Sınıfa kayıt olan öğrenciler için ilk zil çaldı. Sadi Etkeser İlkokulunu ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya minik öğrencileri ilk gününde yalnız bırakmadı.

Okula ilk defa başlayan birinci sınıf öğrencileri için uygulamaya konulan uyum eğitimi Sadi Etkeser İlkokulu´nda yapılan törenle başladı. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya minik öğrencileri eğitim öğretim hayatlarına başladıkları ilk günlerinde yalnız bırakmadı.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılının Bursa’ya ve ülkeye hayırlı olmasını dileyen Veli Sarıkaya, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim ve öğretimi büyük bir heyecanla açıyoruz. Minik öğrencilerimiz uyum eğitimi kapsamında ilk defa okula başlıyor. Yeni eğitim öğretim yılında bütün öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum” dedi.  

Bursa’da bu yıl 24 yeni okulun eğitime kazandırıldığını ifade eden Veli Sarıkaya, İmam Hatip Liselerine ve İmam Hatip Ortaokullarına yoğun talep olduğunu söyledi. Eğitimde bu yıl önemli değişikler yaşandığını belirten Sarıkaya, “2014-2015 Eğitim öğretim yılına yönetici atamaları, özel okul teşviki, TEOG uygulamaları gibi birçok yeni uygulama ilk defa hayata geçiriliyor. Bursa’da ve yurtta bu nedenle hareketli günler yaşanıyor. Bu hareketliliği olumlu olarak yorumluyoruz” dedi.

Velilere de seslenen Veli Sarıkaya, “Değerli velilerimiz çocuklarını bu yaşa getirerek eğitime başlamalarını sağladılar. Hepsine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin uyum eğitimi sürecinde velilerimizin okul ile özellikle de sınıf ve rehber öğretmenliriyle işbirliği içinde hareket etmesini çok önemli görüyoruz. Bu işbirliği öğrencilerimizin daha sağlıklı bir başlangıç yapmasına ve ileriki eğitim yaşamlarında başarılı olmalarına katkı sağlayacaktır” dedi.

7262-7263

7262-7263

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.