BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UZAKTAN SAYAÇ OKUMA PROJESİ HAYATA GEÇTİ

UZAKTAN SAYAÇ OKUMA PROJESİ HAYATA GEÇTİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursagaz ortak projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Son olarak Bursagaz, ve Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile uzaktan sayaç okuma (İl MEM AMR) projesi hayata geçirdi.  

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Enerji Verimliliği Birimi ve Bursagaz işbirliğinde gerçekleştirilen projelerin başarısı Bursagaz genel müdürlük binasında düzenlenen törenle kutlandı. İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak, EWE Turkey Holding CEO´su Dr. Frank Quante, Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, şirket yöneticileri ve çok sayıda davetlinin iştirakiyle gerçekleştirilen törende Bursagaz´ın AR-GE projeleri ve toplumun her kesimine fayda sağlamayı hedefleyen vizyonu dâvetliler ile paylaşıldı. 

Törenin açılış konuşmasında paydaşlarıyla birlikte hareket etmeye, onların tecrübe ve bilgi birikimlerini faydaya dönüştürmeye özen gösterdiklerini söyleyen Dr. MarkusRapp, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile hayata geçirdiğimiz projede olduğu gibi paydaşlarımızla birlikte yaptığımız projeler, verimlilik ve sürdürülebilirlik konularında kurumlara fayda sağlayan bir çıktıya dönüşüyor. Bizler bir yandan şehrimize değer katmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürürken diğer yandan Türkiye´yi temsil eden projelere de imzâ atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Avrupa Birliği kapsamında yürütülen metan emisyonlarını doğru hesaplama metodu projesine Türkiye´yi temsilen katıldık ve bu önemli görevi de başarıyla tamamladık. Bursagaz olarak şehrimiz, ülkemiz ve dünyamız için projeler üretmeye devam edeceğiz" dedi. 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursagaz Yönetim Sistemleri Müdürü Halit Yılmaz ile projenin hayata geçirilmesine katkı sunan ekiplerin birer konuşma gerçekleştirdiği törende Dülger, “Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda enerji verimliliği çalışmalarına katkı sağlamak üzere BURSAGAZ ile doğalgaz sayaçlarının uzaktan okunmasını sağlamak üzere ‘İl MEM AMR’ projesini hayata geçirdik. Proje sayesinde okul ve kurumlarımız ile BURSAGAZ sistemleri arasında kurulacak entegrasyon sayesinde endeks verileri ve fatura verilerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü EVeP16 Yazılım Sistemine transferi sağlanacak. Projenin tüm kurumlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Proje kapsamında BURSAGAZ lisans alanı içinde yer alan 603 okul sayaçlarının uzaktan okunmasını yönetebilecek. 

Projenin başarısı pasta kesimiyle kutlanırken, Sabahattin Dülger ve Dr. MarkusRapp tarafından ilgili kişilere teşekkür plaketleri takdim edildi. Robot atölyesi ise renkli görüntülere sahne oldu.

11-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.