BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ KARALOĞLU GEMLİK VE ORHANGAZİ’DE KAMU YATIRIMLARINI İNCELEDİ

Bursa Valisi Münir Karaloğlu Gemlik ve Orhangazi ilçelerinde yapımı devam eden kamu yatırımlarını inceledi.
VALİ KARALOĞLU GEMLİK VE ORHANGAZİ’DE KAMU YATIRIMLARINI İNCELEDİ

Bursa Valisi Münir Karaloğlu Gemlik ve Orhangazi ilçelerinde yapımı devam eden kamu yatırımlarını inceledi. Gemlik ve Orhangazi’deki ziyaretlere İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da katıldı.

Gemlik İlçesinde restorasyonu devam eden Öğretmenevi, Yıkımı yapılan Marmara Birlik Arsası ve Engelliler için yapılacak Okul alanını inceleyen Vali Karaloğlu, Gazi İlköğretim okulunda öğrenciler ile buluştu. İlköğretim 4.Sınıf öğrencileriyle işlemekte oldukları zararlı alışkanlıklar konusu ile ilgili de bilgilerini paylaşan Vali Karaloğlu, okul çıkışında tablet bilgisayarıyla fotoğraf çeken minik fotoğrafçıya poz vermeyi ihmal etmedi.

Gençlik Merkezini de ziyaret eden Vali Karaloğlu, İnşaatı yeni başlayan Gemlik Devlet Hastanesi arazisini gezerek Orhangazi İlçesine geçti. Orhangazi ilçesinde Endüstri Meslek Lisesi ve yeni yapılan ek binasını inceleyen Vali Karaloğlu, kendisini davet eden esnafları kırmayarak işyerlerini ziyaret etti. İnşaatı devam eden 75 yataklı Orhangazi Devlet Hastanesi´nin son durumunu inceleyip Müteahhit´inden bilgi alan Vali Karaloğlu, ilçeden ayrıldı.

Gemlik ve Orhangazi İlçelerindeki Kamu yatırımlarını incelemek için geldiğini belirten Vali Karaloğlu: " Öncelikle Endüstri Meslek Lisemizin ek binasını ve Endüstri Meslek Lisemizin hemen yanında yapılacak olan yüzme havuzu ve spor salonunun yapılacağı alanlarla incelememize başladık. Daha sonra tamamlanmak üzere olan İmam Hatip lisemizi ve onun bahçesinde daha önce Orhangazi Belediyesi tarafından huzurevi olarak yapılmış ve şu anda natamam olarak bulunan, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze devredilen binanın İmam Hatip Lisesinin öğrenci yurduna dönüştürülmesiyle ilgili inşaatı yerinde inceledik. İmam Hatip Lisemiz iki ay içerisinde tamamlanacak. Geçen hafta Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarımız ödenek müjdesini verdi. Bizde ödenek geldiğinde ihale yaparak, hem İmam Hatip Lisesi hem de yanında bulunan pansiyonu tamamlanmış olacağız. Şu anda da hastane inşaatımızın şantiye binasındayız. Orhangazi ilçemizde, yoğun bakımlar dahil 105 yataklı bir hastanemiz olacak. Çağdaş modern Orhangazi İlçemizin uzun yıllar hizmetinde bulunacak bir bina olacak. Şu anda kaba inşaat bitmek üzere. Ekim ayında da yasal süresi bitiyor, Müteahhit firma yetiştireceğini söylüyor. İnşallah yılsonuna doğru Orhangazi Halkımız hizmet almaya başlayacaktır diye temenni ediyorum.

Bursa´da güzel işler oluyor, ilçelerimizde güzel işler oluyor, Gemlik ve Orhangazi´mizde de ciddi bir kamu yatırımı var. Hemen ihalesini bitirdiğimiz bir ortaokul inşaatımız da şu anda başlamak üzere. Bu kamu yatırımları tamamlandığında, İlçemiz geçmişten daha güzel daha yaşanılabilir bir hal alacak. Alt yapı çalışmaları tamamlandı Büyükşehir Belediyemiz, Orhangazi Belediyemiz havaların iyileşmesiyle beraber üstyapıyı da hızlı bir şekilde tamamlayacaklar" dedi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.