BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ KARALOĞLU KESTEL İHL EK BİNA İNŞAATINDA

Eğitim yatırımlarını yakından takip eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu Kestel Anadolu İmam Hatip Lisesi ek bina inşaatında incelemelerde bulundu.
VALİ KARALOĞLU KESTEL İHL EK BİNA İNŞAATINDA

Eğitim yatırımlarını yakından takip eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu Kestel Anadolu İmam Hatip Lisesi ek bina inşaatında incelemelerde bulundu.

Kestel Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu Kestel İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan ek bina inşaatında da bir takım incelemelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer’in de katıldığı ziyarette devam eden okul inşaatı hakkında bilgi alan Karaloğlu, okulun en kısa sürede hizmete kazandırılacağını söyledi.

"EN GÜZEL OKUL OLACAK"

Kestel ilçesinde bir dizi açılışa katılan Karaloğlu, Kestel Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

Bursa’da eğitim yatırımlarının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Vali Münir Karaloğlu, "Geçen sene 24 derslikli imam Hatip Lisemizi açmıştık. Bu okulumuzda şu an yaklaşık bin 200 öğrenci okuyor. Bu öğrencilerimizden 6 sınıfımız dışarıda başka bir okulda okuyor. Burada ek binaya ihtiyaç olduğu görülüyor. Bu ihtiyacın karşılanması için de Kestel İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Derneği’miz görev üstlendi.  Derneğimiz Kestel halkından, iş adamlarımızdan yardım toplayarak ek bina yaptırıyor. Başta derneğimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. 24 Derslikli olarak planlanan yeni okulumuz inşallah önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetişecek. Dışarıdaki sınıflarımızı da oraya almış olacağız ve çevre düzenlemesiyle de bölgenin en güzel okulu olacak "dedi.

Ek bina inşaatındaki incelemelerini tamamlayan Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve beraberindekiler daha sonra Kestel Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne geçti. Burada masa tenisi oynayan öğrencileri izleyen ve öğrencilerle bir süre sohbet eden Karaloğlu daha sonra okuldan ayrıldı.