BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ YARDIMCISI MÜFTÜOĞLU OSMANGAZİ RAM’DA

Bursa Vali Yardımcısı M. Vedat Müftüoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Osmangazi Kaymakamı Necdet Türker ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Baltacı  Osmangazi RAM’ı ziyaret ettiler.
VALİ YARDIMCISI MÜFTÜOĞLU OSMANGAZİ RAM’DA

Bursa Vali Yardımcısı M. Vedat Müftüoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Osmangazi Kaymakamı Necdet Türker ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Baltacı Osmangazi RAM’ı ziyaret ettiler.

Özellikle büyükşehir yaşantısının insanların problemlerini de beraberinde getirildiğini söyleyen Vali Yardımcısı Müftüoğlu, son yıllarda Türkiye´de düşünce devrimi yaşandığını; düne kadar engelli vatandaşlarımızın adeta yok kabul edildiğini ve evlerde saklandığını söyledi. Müftüoğlu, “Bu değişimle insanlar benim çocuğum da kıymetli, benim çocuğuma ne yapabilirsiniz, bana nasıl rehberlik edersiniz, nasıl yol gösterirsiniz demeye başladılar. Bunlar rutin yapılan görevler ama her geçen gün ihtiyaçlar da, talepler de artıyor. Özel eğitim verecek öğretmen sayımızı arttırmamız gerekiyor, çocuk psikologları sayısının arttırılması gerekiyor. Zincirin halkaları gibi birbirine bağlı bunlar. Bir de değişen dünya şartlarına göre mekanlarımızın da değişmesi gerekiyor.” dedi.

Bursa’nın Özel eğitimde Türkiye’de ilk sıralarda olduğunu, özel eğitim alabilmek için sıra bekleyen öğrenci bulunmadığını söyleyen Veli Sarıkaya, tüm özel eğitim okulları ve RAM’ların rehberlik ve psikolojik destek almak isteyen öğrencilerin ve velilerinin yanında olduğunu belirtti.

Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer İlçelerinde hizmet veren Rehberlik ve Araştırma Merkezleri, eğitim kurumlarında öğrenim gören bireylere yönelik sunulan rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini ve özel eğitim gerektiren bireylerin tanılanması, yönlendirilmesi, yerleştirilmesi ve izlenmesine ilişkin çalışma yapmaktadır.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.