BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VELİ SARIKAYA, İKİ YILI DEĞERLENDİRDİ

VELİ SARIKAYA, İKİ YILI DEĞERLENDİRDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin katıldığı basın toplantısı Merinos Gölpark Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Eğitim alanında yürütülen projeler, yatırımlar ve istatistiki verilerle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sarıkaya, yürütülen çalışmaların, Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planının üç temel amacı olan eğitim ve öğretime erişim, eğitim öğretimde kalite ve kurumsal kapasiteyi artırma ve bunlara bağlı hedefler doğrultusunda yapıldığını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen projelerden bir kısmını ana hatlarıyla tanıtan Sarıkaya, bu projelerin özellikle Bursa’nın sosyo kültürel ve coğrafi yapısından kaynaklanan sorunların çözümüne yönelik olarak ortaya çıktığını belirtti.

Enerjinin güvenli ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla yürütülen Enerji Verimliliği Projesi ile okul ve kurumlarda kullanılan elektrik, su ve doğalgaz giderlerinde birkaç aylık zaman zarfında 400 bin liranın üzerinde bir tasarruf sağlandığını belirtti. Önümüzdeki günlerde ayrıca lansmanı yapılacak olan KOZAile Projesine de değinen Sarıkaya, bu proje ile öğrencilerin ve ailelerin aile odaklı risk faktörlerine karşı mücadele etme becerisini güçlendirmek, çocukların zararlı alışkanlıklar edinmelerini, zararlı gruplara girmelerini engellemek, öğrencilerin eğitim öğretimden en iyi şekilde yararlanmasının sağlanacağını belirtti.

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sürecinde öğrenci, öğretmen ve velilere kaynaklık yapacak olan Kariyer Danışmanlığı (OGES) Projesinin önemine vurgu yapan Sarıkaya, bu proje ile öğrencilerin tercih sürecinde doğru tercih yapabilmelerinin ve açıkta kalma problemlerinin ortadan kaldırılmasının hedeflendiğini ifade etti ve proje tanıtımları sonrasında basın mensuplarının eğitim ve öğretimle ilgili sorularını yanıtladı.

08-04-201608-04-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.