BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YETİMLERİMİZE YAZ OKULU EĞİTİMİ

Bursa il Milli Eğitim Müdürlüğü, Yıldırım Belediyesi, İl Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Bursa İnsani Yardım Derneği (İHH) Bursa Şubesi tarafından yetim öğrencilere yönelik sosyal sorumluluk kapsamında önemli bir protokole imza atıldı.
YETİMLERİMİZE YAZ OKULU EĞİTİMİ

Bursa il Milli Eğitim Müdürlüğü, Yıldırım Belediyesi, İl Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Bursa İnsani Yardım Derneği (İHH) Bursa Şubesi tarafından yetim öğrencilere yönelik sosyal sorumluluk kapsamında önemli bir protokole imza atıldı.

Dezavantajlı gruplar arasında yer alan yetim öğrencilerin eğitim ve sosyal alanlarda hayata katılması amacıyla imzalanan protokol töreni Yıldırım Belediyesi’nde gerçekleştirildi. Protokol imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ile Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali´nin yanı sıra İl Aile Sosyal Politikalar Müdürü Şevket Barca, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Zekeriya Altuntaş ve İHH Bursa Başkanı Hüseyin Kaptan katıldı.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya yaz tatilinde hayata geçirilecek projenin yetim öğrenciler adına çok önemli olduğunu söyleyerek, "Başta Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali olmak üzere projede ortak olan herkese teşekkür ediyorum" dedi. İl Aile Sosyal Politikalar Müdürü Şevket Barça ise proje sayesinde yetim çocukların hayata kazandırılmasında önemli bir adım olacağını söyledi. Yetimler için bugüne kadar birçok projeye imza attıklarını dile getiren İHH Bursa Başkanı Hüseyin Kaptan da, "Yaz döneminde yetim çocuklarımız önemli kazanımlar elde edecekler. Diğer projelerde olduğu gibi bu sosyal sorumluluk projesinde de yanımızda yer alan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali´ye tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YETİMLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMIYORUZ

Kamu ve özel kurumlar olarak yaz aylarında, yetimlere şefkat eli uzatacak önemli bir iş birliğini hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Edebali, proje paydaşlarına teşekkür etti. İmzalanan protokol gereği yetim öğrencilere yönelik yaz döneminde önemli projeleri hayata geçireceklerini aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Çocuklarımızın başarılı ve sağlıklı bir eğitim almalarına katkı sağlayacak bir yaz okulu düzenleyeceğiz. Bu sayede yetimlerimizin topluma uyumlarını kolaylaştırarak, toplumsal bütünleşmeye katkı sağlayacağız" diye konuştu. Yaz okulunda verilecek eğitimler hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Edebali, “Yaz tatili boyunca yetim öğrencilerimizin çeşitli alanlarda becerilerini geliştirmek üzere drama, müzik, resim, spor, edebiyat, gezi ve tasarım alanlarında çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Yetimlerimizi himaye ederek sevgiyle geleceğe hazırlama yolunda bu önemli projenin tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.