BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS ADAYLARINA YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ SINAV DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Millî Eğitim Bakanlığı, çevrim içi TYT ve AYT denemeleri ile üniversite sınavı yaklaşırken adayların zamanlarını verimli şekilde değerlendirmelerini hedefliyor. Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce ilki geçen hafta gerçekleştirilen denemeler bu hafta Çarşamba gününden itibaren başlayacak. 2. Çevrim içi YKS Denemesinin TYT oturumu 17 Haziran Çarşamba, AYT oturumu 18 Haziran Perşembe; 3. Çevrim içi YKS Denemesinin TYT oturumu 20 Haziran Cumartesi, AYT oturumu 21 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek.
YKS ADAYLARINA YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ SINAV DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

"Eğitimde fırsat adaleti" ilkesiyle yola çıkan EBA Akademik Destek programı YKS'ye katılacak öğrencilere Çevrim içi Deneme Sınavı desteği sağlıyor.  

12. sınıf öğrencisi üniversite adaylarına, 27-28 Haziran'daki YKS öncesi eksiklerini tamamlama fırsatı sunacak TYT ve AYT deneme sınavları, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün yönettiği EBA Akademik Destek üzerinden çevrim içi düzenlenecek.  

Kimsenin birbirinin başarı sıralamasını görmeyeceği, katılan herkesin sadece kendi sıralamasını ve eksiklerini öğrenebileceği deneme sınavların tüm öğrencilerin tek oturumda, hiçbir kaynağa bakmadan, hiç kimseyle iletişim kurmadan tamamlamaları önem arz ediyor.   

Çevrim içi denemelerin sonunda, EBA Akademik Destek aracılığıyla öğrencilerin sınavdaki sorulara verdikleri cevaplar üzerinden bir analiz yapılarak "kişiye özel" eksik listeleri oluşturulacak. Üniversite adayları bu listelerdeki konu anlatımları ve soru çözüm videoları sayesinde eksiklerini gidererek, sınav yaklaşırken zamanlarını etkin bir şekilde değerlendirme fırsatı bulacak.   

İlki geçen hafta, her oturum iki gün olmak üzere gerçekleştirilen Çevrim içi YKS Denemeleri, bu hafta, oturumların her biri tek gün olacak şekilde uygulanacak.  

2. Çevrim içi YKS Denemesinin TYT oturumu 17 Haziran Çarşamba, AYT oturumu 18 Haziran Perşembe; 3. Çevrim içi YKS Denemesinin TYT oturumu 20 Haziran Cumartesi, AYT oturumu 21 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek.   

Sınavlar, uygulandıkları günlerde sabah 07.30'dan akşam 23.59'a kadar istenilen bir saatte başlatılabilecek.

KAYNAK:http://www.meb.gov.tr/yks-adaylarina-yonelik-cevrim-ici-sinav-destegi-devam-ediyor/haber/21139/tr

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.