BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Uygulamaları Yönetici Hareketlilik Programı Bursa'da Gerçekleştirildi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından yoğunlaştırılmış yabancı dil programı Arapça ve İngilizce dil eğitimi 2021-2022 eğitim-öğretim yılından itibaren imam hatip ortaokullarında merkezi koordinasyonla yürütülmektedir. Hedef dilde okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri geliştirilmesi aracı dilsiz eğitim modeli ile gerçekleştirilmektedir.
Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Uygulamaları Yönetici Hareketlilik Programı Bursa'da Gerçekleştirildi

Yoğunlaştırılmış yabancı dil programı uygulayan imam hatip okullarının sahip olduğu tecrübe ve bilginin diğer imam hatip okulları ile paylaşılması amacıyla planlanan "Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Uygulamaları Yönetici Hareketlilik Programı" Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü işbirliği ile Bursa Osmangazi Niyazi Mısri Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde 23-25Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Yönetici hareketlilik programları ile eğitim yöneticilerinin mesleki uzmanlık bilgilerinin artırılması, fark yaratan eğitim kurumlarındaki iyi uygulamaların paylaşılması, öğrencilerin öğrenmeye yönelik ihtiyaçları gözetilerek öğretmenler ve yöneticiler arası mesleki gelişim fırsatlarının artırılması hedeflenmektedir.

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 15 okul yöneticisi Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı Koordinatörü Aysun Mete'nin rehberliğinde üç gün süreli ile hizmet içi eğitime katılım sağladılar. Programa video konferans ile katılan Genel Müdürlüğümüz Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul yoğunlaştırılmış yabancı dil programının şu an itibariyle elde ettiği başarıları ve ileri dönem hedefleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. Katılımcı okul yöneticileri ile yürütülen çalışmalar hakkında istişareler yapan Erkul yoğunlaştırılmış yabancı dil programının imam hatip ortaokullarının kalite standartlarına önemli ölçüde katkı sağladığını ifade etti.

Eğitim yöneticilerinin örnek çalışmaları uygulamalı olarak yerinde gözlemlediği programda okullar arası işbirlikleri ve yerelde yapılan çalışmalar hakkında istişare toplantıları yapıldı.

Haberin Kaynağı için tıklayınız.

28-11-202228-11-202228-11-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.