BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZAFER İLK VE ORTAOKULU YENİLENİYOR

 Bursa’nın Osmangazi İlçesinde bulunan Zafer İlk ve Ortaokulu Hayırsever Davut Çalışkan ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle yenileniyor.    
ZAFER İLK VE ORTAOKULU YENİLENİYOR

Bursa’nın Osmangazi İlçesinde bulunan Zafer İlk ve Ortaokulu Hayırsever Davut Çalışkan ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle yenileniyor.

Zafer İlk ve Ortaokulunun yenilenmesiyle ilgili protokol okul bahçesinde imzalandı. Törene Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hayırsever Davut Çalışkan ile Cengiz Çalışkan ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Protokolün imzalanmasının ardından Zafer İlk ve Ortaokulunda ilk yıkım gerçekleştirildi.

Daha önce Büyükşehir Belediyesi ile 5 okulun yenilenmesi konusunda protokol imzalandığını hatırlatan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “Zafer İlk ve Ortaokulu binamızın yıkılarak yeniden yapılması, bu 5 okulumuzdan birisi olacak. Okulumuz Hayırsever Vedat Çalışkan ve Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla yenilenecek. Hayırseverimiz bu şehirde kazandıklarıyla kendi mahallesine okul yaptırıyor. Bugüne kadar okulların ihtiyaçlarının giderilmesine destek olan Büyükşehir Belediyemiz şimdi okullarımızın yenilenmesine büyük katkı sağlıyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Çok farklı bir projeye sahip okulumuzun 2015-2016 eğitim öğretim yılına yetişmesini arzu ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak okullara her türlü konuda hizmet verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Son 6 yılda 400 okulumuzun ihtiyaçlarına cevap verdik. Bugün de büyük bir ihtiyaç olan ve yenilenmesi beklenen Zafer İlk ve Ortaokulumuzun yıkılarak yeniden yapılmasıyla ilgili protokol imzalıyoruz. Bunun gibi okullarımızın yenilenerek çocuklarımızın eğitimi için hizmetine sunulması bizim için çok önem arz ediyor. Başta Valimiz ve Hayırseverimiz olmak üzere bu okulun yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşurken duygulanan Hayırsever Davut Çalışkan, “Mahallemizde bulunan okulumuz yıkılarak yeniden yapılacak. Bu bizleri aile olarak çok mutlu ediyor. Bu konuda bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından protokol imza törenine geçildi. Zafer İlk ve Ortaokulunun yıkılarak yeniden yapılmasıyla ilgili protokol Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hayırsever Davut Çalışkan ile Cengiz Çalışkan ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya tarafından imzalandı. Protokolün imzalanmasının ardından okulda ilk yıkım gerçekleştirildi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.