BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZEKA OYUNLARI SÜPER LİGİ'NE COŞKULU FİNAL

ZEKA OYUNLARI SÜPER LİGİ'NE COŞKULU FİNAL

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile bu yıl ikincisini düzenlendiği, yaklaşık 4 ay süren Zeka Oyunları Süper Ligi ödül töreniyle tamamlandı.

Etkinliğin ödül töreni Yıldırım Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu'nun katılımıyla yapıldı.

Mantık yürütme, zihinsel egzersiz, strateji ve dikkat geliştirme, karar verme yetisi, iletişim, centilmence yarışma ve rekabet etme yönleri ile çocukların gelişimini ve akademik başarıyı sağlama odaklı hazırlanan Zeka Oyunları Süper Ligi'ne, toplam 120 ilk ve ortaokuldan bin öğrenci ve 150 gönüllü öğretmen katıldı. Zeka Oyunları Süper Ligi'nde İlkokul Kategorisi'nde Yıldırım Mümin Gençoğlu İlkokulu birinci, Yıldırım Hasan Öztimur 75. Yıl İlkokulu ikinci ve İnegöl Şakir Lakşe İlkokulu üçüncü oldu. Ortaokul Kategorisi'nde ise Nilüfer Dilek Özer Ortaokulu birinci, Yıldırım Mahmut Celalettin Öktem İmam Hatip Ortaokulu ikinci ve Yıldırım Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncü oldu.

Ödül töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Oyun çok ciddi bir iş aslında. Çünkü bugün bu oyunları oynayan çocuklar, yarın öbür gün ülkeyi yönetecek. Dolayısıyla bugün onların oynadıkları oyunlar gelişimleri açısından kıymetli ve değerli. Çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, sosyal ve bilişsel becerilerini desteklemek adına çağımızın şartlarına uygun olsun diye geçen yıl başlattığımız Zeka Oyunları Süper Ligi'nin ikincisi tamamladık. Derece elde eden tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla heyecan dolu bir etkinliği daha tamamladıklarını kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu da "Bir oyun biter, yenisi başlar. Önemli olan kazanmak ama oyunda kalmak en önemlisidir. Sürekli oyunda olmak, sürekli yarışmak, sürekli yarışabilmek, kendini aşmak en önemlisidir. Bu heyecanı, bu duyguyu eğer bu süreç içerisinde yaşadıysanız aynı şekilde hayatta da bu duyguları yaşayıp başarılı olacaksınız demektir. Bu vesileyle tüm çocuklarımızı kutluyorum. Desteği ve katkısı için de Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum" dedi.

Dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu'nun elinden aldı. Konuşmaların ardından dereceye giren okullara ödülleri verildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kategorilerinde birinci olan öğrencileri 5 bin, ikincileri 4 bin ve üçüncüleri de 3 bin TL para ile ödüllendireceklerini hatırlattı.

18-01-202418-01-202418-01-202418-01-202418-01-202418-01-202418-01-202418-01-2024

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.