Hakkımızda

Hakkımızda


İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün birimlerinin iş ve işlemlerini daha etkin ve verimli bir şekilde yerine getirebilmesi için BURBİS sistemi Haziran 2018 tarihinde Müdürlüğümüz Bilgi İşlem Bölümü MEBBİS Birimi tarafından hizmete sunulmuştur. Gelişen teknoloji ve değişen şartlar karşısında sistemin teknik altyapısında iyileştirmelerin yapılması ihtiyacı doğmuştur. Bu kapsamda 2021 Mart ayı içerisinde BURBİS sistemi güncel bir yazılım dili ile yeniden yazılarak, görünümü yenilenmiş ve kullanıcı yapısında bazı iyileştirmeler yapılmıştır. İhtiyaç duyulan bazı modüller eklenmiş, gerekliliği ortadan kalkan modüller kaldırılmıştır.

Tek Şifre modülü sayesinde kurum ve personelin il/ilçe genelinde kullanılan diğer projelere tek şifreyle (BURBİS şifresi) ile girmesi sağlanmıştır.

Yine süreç içerisinde özel kurumlar, özel kurum öğretmenleri ve ücretli öğretmenlerde sisteme dâhil edilmiştir. Bu sebeple ilgili kişilerde sisteme artık kayıt olabilmektedirler.

MEBBİS Birimi

BURBİS sistemindeki kullanılan modüller aşağıdaki gibidir.

Sıra Modül Adı Amacı
1 Yönetim /Personel/ Kullanıcı / Kurum İşlemleri Sistemin yönetildiği, hata/log kayıtlarının incelendiği, tek şifre portallarının tanımlandığı. Personel, kullanıcı ve kurum işlemlerinin yapıldığı modüllerdir.
2 Telefon Rehberi İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin telefon rehberlerinin bulunduğu modüldür.
3 Tek Şifre İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri'nin yürütmüş olduğu projelere tek şifreyle bağlanma modülü
4 Bilgi İşlem Yardım Masası İl Milli Eğitim Müdürlüğü içerisinde arıza bildirim ve takip, web duyurusu ve AD kullanım işlemlerinin takip edildiği modüldür.
5 EÖD Personel İsteğe Bağlı İl İçi Atama EÖD Personelin il içi atamalarının yapıldığı modüldür.
6 Anketler Anket girişleri, takibi yapıldığı modüldür.
7 Eski Personel Bilgileri Özlük birimdeki 2000 öncesi görev yapmış kişilerin görev kayıtlarının tutulduğu modüldür.
8 İnceleme ve Rehberlik Soruşturma arşiv bilgilerinin tutulduğu modüldür.
9 Başvuru İşlemleri Herhangi bir kullanıcı grubunda herhangi bir konu(eğitim, çalıştay, toplantı vb) ile alakalı başvuru toplayan modüldür.
10 OABKantin Uygulaması Okul Kantinlerinin ve Okul Aile Birliklerinin İşlemlerinin yürütüldüğü modüldür.
11 Sonuçlar Herhangi bir giriş kriteri ile yayınlanması gereken (KVKK kapsamında özel bilgi içeren) verilerin yayınlandığı modüldür.
12 Medya ve Dosyalar İhtiyaç duyulan doküman ve programların yayınlandığı modüldür.
13 Kariyer Rehberliği 8. sınıf öğrencilerinin ve velilerinin LGS geçiş işlemleri konusunda bilgi alabildiği, tercih robotu uygulamasının olduğu modüldür.
14 Tercih Danışmanlığı Öğrencilerin ve velilerin yerleştirme sürecinde LGS/YKS konusunda bilgi alabildiği, sorular sorup uzmanlar tarafından cevaplandığı modüldür.
15 Arabulucuk İşlemleri Müdürlüğümüz arabulucuk işlemleri ile alakalı kayıtların tutulduğu modüldür.
16 Protokol İşlemleri İl/İlçe Müdürlüklerimiz ve okullarımızın yapmış olduğu protokollerin işlendiği modüldür.
17 Sınav İşlemleri İl/İlçe Müdürlüklerimizin düzenlemiş olduğu ve MEBBİS sisteminde yer almayan sınavlar için sınav başvuru ve atama modülüdür.

0 1 2 1 9 0