6. sınıf öğrencileri ile "BLOK KODLAMA İLE GEOMETRİK ŞEKİLLER" ve "KODLA BÜYÜ ile BLOK TABANLI KODLAMA" etkinlikleri yaptık ve sertifikalarımızı aldık.
Bursa / Osmangazi Sait Ete Ortaokulu Code Week 2022 Etkinliği
Btso Sait Ete Ortaokulu olarak Codeweek haftası etkinliğinde 5. sınıflara ve özel eğitim sınıfı öğrencilerine Patlat Balonu Tamamla Yapbozu Oyunu oyununu oynattık.
Bursa/Osmangazi Hüseyin Kabacak Ortaokulu Code Week 2022 Etkinliği
Okulumuz Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Sinan Kılıç rehberliğinde 5-D sınıfı ile CoodWeek 2022 kapsamında bilgisayarsız kodlama etkinliği yapıldı. Etkinkliğe katılan öğrencilerimize sertifikaları verildi.
Bursa/Osmangazi M.Nezir Gencer İmam Hatip Ortaokulu Code Week 2022 Etkinliği
Okulumuzda kod haftası dolayısıyla Bilişim teknolojileri öğretmenimiz Elif GÖLLÜ'nün organize ettiği Matematik öğretmenlerimiz Damla UYSAL ve Duygu KILCI'nın katkılarıyla 6. sınıf öğrencilerimizle scratch programında üslü sayıları hesaplayan programlar kodladık.
Bursa/Osmangazi Demirtaş İsmail Hakkı Bursevi Kız AHİL Öğrencileri Kodlama Haftası Etkinlikleri
Demirtaş İsmail Hakkı Bursevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Kodlama haftasında Mblock ve Kodlabüyü uygulamalarından kodlama çalışmaları yaptılar.
8-23 Ekim 20222 Codeweek haftası kapsamında okulumuz Bilişim teknolojileri rehber öğretmen ve matematik öğretmeni işbirliğinde MATEMATİK ŞEKİLLERİNİ KODLUYORUM ETKİNLİĞİ gerçekleştirildi.
08-23 Ekim 2022 tarihleri arasında kutlanan Kodlama Haftası dolayısıyla Kodla Büyü Platformu üzerinden Kodlama Haftası için açılmış olan 40 bölümlük Kodlama ve Algoritma etkinliklerine öğrencilerin katılımları sağlandı.
Mustafakemalpaşa Ortaokulumuzda BTR Öğretmenimiz Utku Sezer BİLDİRCİN rehberliğinde, 2022 Kodlama Haftası kapsamında 5. ve 6. Sınıf öğrencileriyle, matematik temalı kodlama etkinlikleri yapıldı.