Bilgilendirme Detay

TEBA KULLANIM SÖZLEŞMESİ
TEBA KULLANIM SÖZLEŞMESİHenüz video yüklenmemiştir.

TEBA KULLANIM SÖZLEŞMESİ

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
TEBA KULLANIM SÖZLEŞMESİ


Bu siteyi kullanmakla sözleşmede belirtilen tüm şartları kabul etmiş sayılırsınız.

İÇERİK OLUŞTURMA VE EKLEME

  • Bursa Temel Eğitim Bilişim Ağı (TEBA) içerikleri, kanunlara aykırı olamaz.
  • TEBA üzerinden yetkilendirilen kullanıcılar; hiçbir sebeple öğretmen, öğrenci ve velilere ait kişisel bilgi, görsel ve dokümanları ilgili kişilerin izinlerini almadan paylaşamaz. Bu içeriklerin TEBA’da yayımlanabilmesi için ilgiliden muvafakatname alınması zorunludur. Kullanılacak her türlü görsel bu muvafakatname esas alınarak seçilir.
  • Hakkında yasal düzenleme ile koruma kararı bulunan öğrencilere ait bilgi ve fotoğraflar hiçbir surette yayımlanamaz.
  • TEBA’ya yükleyeceğiniz her türlü yazı, bilgi, proje ve diğer içeriklerin fikir mülkiyetleri bir başkasına ait olamaz. İçerik oluşturulurken farklı kişi ya da eserlerden yararlanılması halinde kaynakça göstermek zorunludur.
  • Resmi protokolleri imzalanmış proje ve uygulamalar hariç olmak üzere, içerikler herhangi bir özel firma ya da kuruluşun logo, afiş, tanıtım vb. bilgilerini içeremez.
  • TEBA’ya yüklenen hiçbir içerik ihmal, istismar, şiddet, hakaret vb. olumsuzluklar içeremez; zararlı alışkanlıklara özendirici olamaz.
TEBA sistem yöneticileri, yasal sınırlar içerisinde paylaşılmayan içerikleri bilgi vermeksizin yayından kaldırmaya yetkilidir.

TELİF HAKKI
Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı "Temel Eğitim Bilişim Ağı" olarak kullanılan http://bursa.meb.gov.tr/teba/ web sitesinin içeriği, şablonu, logosu, tasarımı, yazılımı ve site içindeki tüm dokümanlara ait hakları saklıdır. Site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar, kişisel ve kamusal kullanım dışında izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntılanamaz; her ne şekilde olursa olsun yayımlanamaz ve kullanılamaz (Arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). Bu web sitesine ulaştığınızda tüm yazılı ve görsel materyali yalnızca kişisel bilgilenme amacıyla görüntülediğinizi kabul etmiş olursunuz. Temel Eğitim Bilişim Ağı içerisinde yer alan materyal ve içeriklerin herhangi bir şekilde telif ihlaline yol açtığını düşünüyorsanız Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Bölümüne telefon (0224 445 16 82) veya e posta yolu (temelegitim16@meb.gov.tr) ile bildiriniz. Bu gibi durumlarda ilgili komisyonlar tüm incelemeleri yapar ve gerekli görüldüğü takdirde içerik siteden tamamen kaldırılır.

KULLANICI
Kullanıcı yürürlükte olan Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve uluslararası sözleşmeleri hiçbir suretle ihlal edemez. Yasalara, Türkiye Cumhuriyeti`nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelere aykırı, hukuki ve cezai sorumluluk gerektiren hiçbir mesaj, bilgi, veri, metin, yazılım veya herhangi bir tür materyal yayımlayamaz. TEBA, kullanıcılarının veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.

5651 sayılı Kanun ve 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında hukuki süreçlere kaynak teşkil etmesi ve sistemlerin güvenli bir şekilde işletilmesi amacıyla, MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca uygun görülen sistemlerin, uygulamaların, kullanıcı işlemlerinin ve bilgi sistem ağındaki veri akışının iz kayıtları, ajanlı veya ajansız iz toplama yöntemleri kullanılarak toplanır ve ilgili kanun ve yönetmeliklerde belirtilen süre boyunca Başkanlıkça saklanır. Bu nedenle kullanıcılar, Temel Eğitim Bilişim Ağı (TEBA) üzerinden gelen ve giden tüm trafik bilgilerinin önceden kullanıcıya haber verilmeksizin Başkanlık tarafından kayıt ve kontrol edilebileceğini, bu bilgilerin istatistik, raporlama ve inceleme amaçlı olarak kullanabileceğini bilir ve kabul eder.

İLGİLİ KANUN VE YÖNETMELİKLER
TEBA’da yayınlanması talep edilen tüm içeriklerin https://www.mevzuat.gov.tr adresinde yer alan ilgili mevzuata uygun olması zorunludur.
TEBA sistem yöneticileri, yasal sınırlar içerisinde paylaşılmayan içerikleri bilgi vermeksizin yayından kaldırmaya yetkilidir.
Tüm şartları kabul ediyorsanız aşağıda bulunan Onaylıyorum butonuna tıklayarak içerik ekleme sayfasına giriş yapabilirsiniz. Onaylamıyorum butonuna tıklamanız halinde içerik eklemeniz mümkün olmayacaktır.
 
BURBİS
Eğitim Bilişim Ağı
TEGM Materyal
2023 EĞİTİM VİZYONU
okullaribirlikteacacagiz
uzaktanegitim
Fatih Projesi
İYEP