Haberler Detay


SAĞLIKLI ADIMLAR PROJESİ YAYGINLAŞTIRMA OKULLARINDA ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ YAPILDI.


15.01.2020 00:00:00

Bu haber 1422 kez okunmuştur.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKLI ADIMLAR PROJESİ YAYGINLAŞTIRMA OKULLARINDA ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ YAPILDI.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Nestle Türkiye A.Ş. iş birliğinde yürütülen “Sağlıklı Adımlar” projesi; Hayat Bilgisi ile Beden Eğitimi ve Oyun derslerinini kazanımları doğrultusunda, çocukların dengeli beslenme, sağlık ve fiziksel aktivite konusundaki bilinç düzeyini artırmayı ve bu konularda iyi alışkanlıklara sahip olmalarını desteklemeyi amaçlıyor.

İlkokul üçüncü sınıf öğrencilerine yönelik olarak uygulanan proje; 2019-2020 dönemi itibariyle Adana, Ankara, Bolu, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kars, Konya, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun, Şanlıurfa, Tunceli ve Van illerindeki 86 ilkokulda uygulanıyor. Bunun yanı sıra aynı illerdeki farklı 86 ilkokul da yaygınlaştırma kapsamına alınarak projenin uygulama alanı genişletildi.

2019-2020 dönemi Bursa Uygulama Okulları
2019-2020 dönemi Bursa Yaygınlaştırma Okulları
Yaygınlaştırma kapsamına alınan ilkokulların öğretmenlerine, 6-10 Ocak 2020 tarihleri arasında, proje il koordinatörümüz ve uygulayıcı öğretmenimiz tarafından eğitimler verildi. Projenin detaylarının aktarıldığı eğitimlerde proje materyalleri de öğretmenlerimizle paylaşılarak tanıtıldı.

8. Yılına giren proje ile 86 bin çocuğa, 172 bin veliye ve 3 bin öğretmene ulaşıldı.

Proje kapsamında öğrencilere yılda 32 saat dengeli beslenme, fiziksel aktivite ve sağlıklı yaşam konularında eğitim verilirken, velilere de beslenmenin temelleri anlatılıyor.

Proje detayı için tıklayınız.

Proje web sayfası için tıklayınız.


         
      


 

BURBİS
Eğitim Bilişim Ağı
TEGM Materyal
2023 EĞİTİM VİZYONU
okullaribirlikteacacagiz
uzaktanegitim
Fatih Projesi
İYEP