Haberler Detay


ENGELİ OLAN ÇOCUKLAR İÇİN KAPSAYICI ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİ PROJESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü


Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin eş finansmanı, MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve UNICEF iş birliğinde yürütülen "Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi" nin Bursa açılış töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

2.09.2019 00:00:00

Bu haber 1300 kez okunmuştur.

134954

ENGELİ OLAN ÇOCUKLAR İÇİN KAPSAYICI ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİ PROJESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Açılışa Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Mehmet Yasin Eriş, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, UNICEF Temsilcisi Akademisyen Doç. Dr. Mesut Saçkes, akademisyenler, öğretmenler ve okul yöneticileri katıldı. 

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Mehmet Yasin Eriş,  "Bu süreçte işi yürütecek olan 90 tane pilot okulumuz var. 3-7 yaş grubundaki okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerimiz bu projeden yararlanacak. Dolayısıyla Okul öncesi, 1. sınıf ve rehber öğretmenlerimiz projeye katılacak" dedi. 

2019-2020 Eğitim öğretim yılının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileyen Sabahattin Dülger, "Bugün ilimiz adına 2 güzelliği birlikte yaşıyoruz. Bunlardan biri öğretmenlerimizin okullarıyla buluşması, diğeri ise böyle önemli bir projenin başlaması ve bu projede Bursa'nın da yer almasıdır. Engeli olan çocuklar için kapsayıcı erken çocukluk eğitim projesi, AB projesi kapsamında en ciddi ortaklarından biri de UNİCEF olan önemli bir projedir. Bu proje ile engelli bireylerin topluma adaptasyonunu hızlandırmak, yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak en genel anlamıyla mutlu olmalarını sağlamak istiyoruz. Proje ile sadece engeli olan çocuklar ve bu çocukların ailelerine değil, aynı zamanda tipik gelişim gösteren çocuklar ve bu çocukların ailelerine ulaşmak da hedeflenmektedir. Bu sayede engeli olan bireylerin toplumda kabullenilmeleri yönünde farkındalık kazandırılacaktır. Verilecek olan 6 günlük eğitim sonunda okullarınızda bir takım uygulamalar yapılacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu sürecin hem takipçisi hem de yardımcısı olacağız. Bu özel projede Türkiye genelinde seçilen 6 ilden biri olmamız bizi ziyadesiyle mutlu etti. Bu noktada Bakanlığımız nezdinde Temel Eğitim genel müdürlüğümüze de çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte Türkiye'ye örnek olacak bir organizasyonu Bursa ili olarak başarabileceğimizi düşünüyorum. Sözlerimi projenin sloganıyla bitirmek istiyorum. Eğitimde birlikteyiz, hiçbir ferdi hiçbir nefesi ayırt etmeksizin." şeklinde konuştu.

Bursa'da projenin yürütüldüğü pilot okullardaki öğretmenlere 2,3,4 Eylül ile 16,17,18 Eylül tarihlerinde 6 günlük eğitimler verilecek.
 

BURBİS
Eğitim Bilişim Ağı
TEGM Materyal
2023 EĞİTİM VİZYONU
okullaribirlikteacacagiz
uzaktanegitim
Fatih Projesi
İYEP