Haberler Detay


BURSA'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUSU

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü


Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Milli Eğitim Yöneticilerinin katılımlarıyla Heykel´de Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla başlayan 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Bursa'da coşkuyla kutlandı. Çelenk sunma töreninin ardından Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulunda yapılan etkinliklerle devam eden kutlama törenine, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Bursa protokolünün yanı sıra çok sayıda veli, öğretmen ve öğrenci katıldı.

16.09.2019 00:00:00

Bu haber 1373 kez okunmuştur.

134954

BURSA'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUSU

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Bursa'da coşkuyla kutlandı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Milli Eğitim Yöneticilerinin Heykel´de Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla başlayan İlköğretim Haftası töreninde Işıktepe Rüveyde Dörtçelik İlkokulu öğrencileri kısa bir müzik dinletisi sundu.

Çelenk sunma töreninin ardından Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulunda yapılan etkinliklerle devam eden kutlama törenine, Bursa Valisi Yakup Canbolat,  Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Bursa protokolünün yanı sıra çok sayıda veli, öğretmen ve öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kutlama töreninin açılış konuşmasını Okul Müdürü Ramazan Yürük yaptı.

Okul öğrencilerden Elif Naz Sağım'ın günün anlam ve önemini belirten konuşması sonrası 3/C sınıfı öğrencisi İpek Ekren "İlköğretim Haftası" adlı şiiri okudu.

Okul öğrencilerinin sergilediği halk oyunu gösterileri sonrası Bursa Valisi Yakup Canbolat, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Sevgili öğrenciler, geleceğimiz sizlersiniz"

"Ülkemizin uluslararası alanda iyi temsil edilmesi kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Ülkemizin ve milletimizin geleceğini insanların mutlu ve refah seviyesi içinde yaşamalarını temin etmenin yolu da buradan geçmektedir. Bu anlamda en büyük görev öğretmenlerimizindir. Eğitime verdiğiniz emek adeta bir fidanın büyümesini beklemek gibi sabır ve o fidanı daha iyi yetiştirmek adına gayret ve özveri gerektirmektedir. Sevgili öğrenciler, geleceğimiz sizlersiniz. Sizlerden en önemli beklentimiz her anlamda kendinizi iyi yetiştirerek ülkemizi daha ileri taşımanızdır.  Sevgili velilerimiz, çocuklarımızı size, milletimize ve ülkemize hayırlı evlatlar olarak yetiştirmek öğretmenler kadar sizlerin de vazifesidir. 'Eğitim ailede başlar' sözünün ruhuna uygun olarak iyi bir rol model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde olmalı, eğitimlerinin takipçisi olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, aziz milletimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."

Günün anlam ve önemine yönelik bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ise öğretmen, öğrenci ve velilere hitaben şunları söyledi.

"Okullarımız; öğrencileri hayata ülkemizi geleceğe hazırlayan ilim, bilgi ve ahlak meclisleridir ve o meclislerin ustaları kıymetli öğretmenlerimizdir. Okullarımızda özümsenen her bilgi önce kalbe girer, ardından hayale koşar ve sonrasında aşka dönüşür. Bugün oturulan sıralar yarınımızın başlangıç noktaları olur.  Sevgili Meslektaşlarım ''Bir milletin ruhunu yapan maariftir. Maarif hangi yönde yürürse millet ruhu da onun arkasından gelir.'' der Nurettin Topçu. Şu halde millet olarak sizlere geleceğimizi emanet ediyoruz ve bu konuda sizlere sonsuz güveniyoruz. Sınıfına girdiğiniz her öğrencinin önce kalbine girdiğinizi, onun eğitim deryasında yol alırken ufkuna önce sizin yön verdiğinizi unutmayın. Sınıflarında sevgi ve merak içinde kocaman gözlerle sizi karşılayan çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıyı hiç kaybetmeyin. Sizden beklentimiz bilgiyi sadece ezberletmeniz değil. Bilgi ne zaman sırtımızda taşıdığımız bir yük olursa işte orada öğretimin faydasızlaştığını ve manasızlaştığını görürüz. Sizlerden beklediğimiz, dışımızda yaşadığımızı içimizde hayat yapabilmenizdir. "

Dülger öğrencilere, derslerinize çalışıp, okuduğunuz okullarla sadece kendi geleceklerine değil bir milletin geleceğine yön verdiklerini hatırlattı.

Çocukları yetiştirmede okul- aile işbirliğine vurgu yapan Dülger: "Kıymetli Velilerimiz bizler, çocuklarımızı eğitim öğretimle donatırken; sizlerden de bazı beklentilerimiz var. Öz değerlerine bağlı, kendisiyle barışık, mutlu, öz güveni gelişmiş ve mücadele etmekten yorulmayan bir nesil hazırlamada ailede verilenlerin çok önemli olduğunu hep hatırlayalım. Bu işbirliği bizi çok daha iyi sonuçlarla buluşturacak" dedi.

Dülger konuşmasının bitiminde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci velilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Tören, 4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine; 8. sınıf öğrencilerinin 5. sınıf öğrencilerine çiçek takdimiyle sona erdi.

BURSA'DA 5 MİLYON KİTAP DAĞITILDI

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 5-6 Eylül tarihlerinde anasınıfı, 1. sınıf, 5. ve 9. sınıf öğrencilerinin uyum süreci ve 9 Eylülde tüm öğrenciler için ders zili çalmıştı. Bursa'da 1.864 okulda 38 bin 600 öğretmen ve 577 bin 650 öğrenci ders başı yapmış ve bu kapsamda 5 milyon 55 bin 382 kitabın öğrencilere dağıtımı sağlanmıştı.

            


BURBİS
Eğitim Bilişim Ağı
TEGM Materyal
2023 EĞİTİM VİZYONU
okullaribirlikteacacagiz
uzaktanegitim
Fatih Projesi
İYEP