Okul Tanıtım Detay

İlkadım Anaokulu
İlçe Adı
NİLÜFER
Kurum Adı
İlkadım Anaokulu
Kurum Türü
Anaokulu
Kurum Kodu
762521
Eğitim Öğretim Şekli
İkili Eğitim
Giriş Çıkış Saatleri
08.00-13.00 / 13.00-18.00


OKUL FOTOĞRAFLARI


İlkadım Anaokulu İlkadım Anaokulu İlkadım Anaokulu İlkadım Anaokulu

Bina

Kat Sayısı
1
Ek Bina
0
Danışma Resepsiyon
1
Güvenlik Kulübesi
0
Asansör
1
Kartlı Geçiş Sistemi
1
Yemekhane
1
Kantin
0
Mutfak
1
Revir
0
Lojman
0
Mescit
0
Diğer (Bina)
Bina içerisinde 1 adet sinevizyon salonumuz mevcuttur.

Bahçe

Spor Salonu
1
Futbol Sahası
0
Basketbol Sahası
0
Voleybol Sahası
0
Badminton Sahası
0
Hentbol Sahası
0
Tenis Sahası
0
Hobi Bahçesi
4
Diğer (Bahçe)
Bahçemizde 1 adet öğrencilerimizin için tasarlanmış park bulunmaktadır.

İdari Bölümler

Müdür Yardımcısı Odası
0
Öğretmenler Odası
0
Rehberlik Servisi
1
Memur Odası
1
Okul Aile Birliği Odası
0
Arşiv
0

Eğitim Öğretim Bölümleri

Kütüphane
0
Konferans Salonu
1
Maker Atölyesi
0
Fen Laboratuvarı
0
Teknoloji Tasarım Atölyesi
0
Oyun Drama Odası
0
Bilişim Teknolojileri Sınıfı
0
Müzik Sınıfı
0
Resim Sınıfı
0
Özel Eğitim Sınıfı
0
Destek Eğitim Odası
0
Ana Sınıfı
5
Diğer Bölümler

Derslik Sayısı
5
Şube Sayısı
9
Öğrenci Sayısı (Kız)
82
Öğrenci Sayısı (Erkek)
74
Öğrenci Sayısı (Toplam)
156
Müdür Yardımcısı Sayısı
0
Öğretmen Sayısı
9
Memur Sayısı
1
Yardımcı Personel Sayısı
4
Güvenlik Görevlisi Sayısı
0

Tarihçe ve Etkinlikler

Tarihçe

Okulumuz 2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde faaliyete geçmiştir.İki sınıf ile başlayan eğitim öğretim hizmetimiz, 5 sınıf ile devam etmektedir.Okul içi kullanım alanı 500m2 olup, bahçe alanı da dahil 1900 m2 dir.Okul binası 5 katlı olup,okul binasının zemin kısmı İlk Adım Anaokuluna aittir.Okulda 5 derslik,1 Okul Müdürü odası,1 memur odası,1mutfak ,1kazan dairesi,1depo,1 Konferans Salonu,1 spor salonu,1 sinevizyon salonu bulunmaktadır.Bahçede 4 adet hobi bahçesi,1 adet oyun parkı ve kum havuzu bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz Üniversitelerin Okul Öncesi Eğitimi Bölümü mezunlarından olup Milli Eğitim Bakanlığının kadrolu öğretmenleridir. Okulumuz açıldığı tarihten bu yana hem tam gün hem de yarım gün sistemi ile hizmet vermeye başlanmış ve artık daha çok öğrencinin okulöncesi eğitimden faydalanabilmesi amacıyla ikili eğitime geçilmiş ve 9 şube ile 160 öğrenci eğitimden faydalanmaktadır. Öğretmenlerimiz bilinçli, deneyimli ve branşına hâkimdirler. Yardımcı personel kadrosunda ise seçici olmak zorundayız. Memur ve Yardımcı Personel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliği Madde 69 gereği Hizmet Satın Alınarak çalıştırılmaktadır. 2018-2019 Eğitim Sezonunda Bir müdür, 9 öğretmen, 2 yardımcı personel, 1 aşçı,1 mutfak personeli, 1 memur ile çalışılmaktadır.Okulumuzun sosyal faaliyetleri, disiplinli çalışma sistemi, yenilikçi, üretken ve çocuk merkezli eğitim-öğretim anlayışı sayesinde her yıl okula olan ilgi ve talep artmaktadır.

Sportif Etkinlikler

Okul Öncesi Eğitimin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak çocukların bedensel ,zihinsel ve duygu gelişimini destekleyecek etkinliklere katılımlarına fırsat yaratmaktayız (Spor Şenlikleri,Trafik Eğitimi,Yangın ve Deprem Tatbikatları,Satranç turnuvaları vs.)
Bilimsel Etkinlikler

• “Bilim Günleri Projesi”ile her öğrencinin araştırarak öğrenmesine,sınıfta uygulama yapmasına,sorumluluk duygusunu oluşturarak özgüvenini geliştirmelerine rehberlik ederiz.
Sosyal Sanatsal Etkinlikler

Okulumuzun Eğitim Öğretim Yılında Okul Öncesi Programı çerçevesinde çeşitli yerlere gezi düzenlenerek öğrencilerin yerinde görerek öğrenmelerine fırsat vermekteyiz.(Hayvanat bahçesi,kütüphane,alışveriş merkezleri,sağlık ocağı Bursa Kent müzesi,Atatürk müzesi,Oyuncak ve zaman müzesi,Orman müzesi,Bilim müzesi ,Okul Sergileri Tiyatro ,Belirli Gün ve Haftalar ilgili etkinlikler vs.)
Proje Çalışmaları

Beyaz Bayrak ve Sertifikası Beslenme Dostu Okul Projesi Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi Elden Ele Kitaplar Projesi Sıfır Atık Projesi Bursanın Değerleri ile Büyüyorum • Uludağ üniversitesi başta olmak üzere üniversiteler , akademisyenler , belediyeler , sivil toplum kuruluşları ve özel okullar ile çeşitli yerel projelere imza atılmaktadır.

Okul Öncesi Bilgileri

Yaş Grupları
3 YAŞ-2 ŞUBE 4 YAŞ-2 ŞUBE 5 YAŞ-5 ŞUBE
Çocuk Kulübü
1 sınıf çocuk kulübü bulunmaktadır.(25 öğrenci mevcuttur)
Beslenme Bilgileri
Kurumumuzda sabah grubu öğrencilerine sabah kahvaltısı,öğlen gubu öğrencilerine ikindi kahvaltısı,çocuk kulübü öğrencilerine ayrıca öğlen yemeği olarak beslenme verilmektedir.Tüm yiyecekler kurumumuzun yemekhanesinde aşçı belgesi bulunan personelimiz tarafından pişirilerek aşçı yardımcısı ile birlikte yemekler servis edilmektedir.Yiyecekler günlük olarak tüketilmekte,her gün yemek örnekleri 24 saat ten az olmayacak bir şekilde buz dolabında muhafaza edilmektedir.Yemekhane temizliği ve hijyeni İSG Yönetmeliğine uygun bir şekilde yapılmaktadır.
Kurum Telefonu
02244517146
Belgegeçer
0224
Kurum Eposta
762521@meb.k12.tr
Web Adresi
http://ilkadmanaokulu.meb.k12.tr/
Kurum Adresi
Cumhuriyet Mahallesi Zafer Sokak No:8 Nilüfer/BURSA
Ulaşım ve Adres Tarif
Tarif
Konum


BURBİS
Eğitim Bilişim Ağı
TEGM Materyal
2023 EĞİTİM VİZYONU
okullaribirlikteacacagiz
uzaktanegitim
Fatih Projesi
İYEP