Okul Tanıtım Detay

Hülya Şahnaoğlu Anaokulu
İlçe Adı
OSMANGAZİ
Kurum Adı
Hülya Şahnaoğlu Anaokulu
Kurum Türü
Anaokulu
Kurum Kodu
751759
Eğitim Öğretim Şekli
İkili Eğitim
Giriş Çıkış Saatleri
08.00-13.00 / 13.00-18.00


OKUL FOTOĞRAFLARI


Hülya Şahnaoğlu Anaokulu Hülya Şahnaoğlu Anaokulu Hülya Şahnaoğlu Anaokulu Hülya Şahnaoğlu Anaokulu Hülya Şahnaoğlu Anaokulu Hülya Şahnaoğlu Anaokulu Hülya Şahnaoğlu Anaokulu Hülya Şahnaoğlu Anaokulu

Bina

Kat Sayısı
1
Ek Bina
0
Danışma Resepsiyon
0
Güvenlik Kulübesi
0
Asansör
0
Kartlı Geçiş Sistemi
0
Yemekhane
1
Kantin
0
Mutfak
1
Revir
0
Lojman
0
Mescit
1
Diğer (Bina)
Akıl Zeka Oyunları Atölyesi (1 Adet) Çok Amaçlı Salon (1 Adet) Müdür Odası (1 Adet) Tuvaletler (16 Adet) Lavabolar (10 adet)

Bahçe

Spor Salonu
0
Futbol Sahası
0
Basketbol Sahası
0
Voleybol Sahası
0
Badminton Sahası
0
Hentbol Sahası
0
Tenis Sahası
0
Hobi Bahçesi
0
Diğer (Bahçe)
Bahçe (1 Adet- Oyun Parkı ve Yeşil Alanlar) Bir bahçe hayal ettik projesi ile bahçemizde de öğrenme merkezleri oluşturmayı planlıyoruz.

İdari Bölümler

Müdür Yardımcısı Odası
1
Öğretmenler Odası
0
Rehberlik Servisi
1
Memur Odası
1
Okul Aile Birliği Odası
0
Arşiv
1

Eğitim Öğretim Bölümleri

Kütüphane
0
Konferans Salonu
0
Maker Atölyesi
0
Fen Laboratuvarı
0
Teknoloji Tasarım Atölyesi
0
Oyun Drama Odası
0
Bilişim Teknolojileri Sınıfı
0
Müzik Sınıfı
0
Resim Sınıfı
1
Özel Eğitim Sınıfı
0
Destek Eğitim Odası
1
Ana Sınıfı
0
Diğer Bölümler

Derslik Sayısı
9
Şube Sayısı
17
Öğrenci Sayısı (Kız)
143
Öğrenci Sayısı (Erkek)
174
Öğrenci Sayısı (Toplam)
317
Müdür Yardımcısı Sayısı
1
Öğretmen Sayısı
19
Memur Sayısı
0
Yardımcı Personel Sayısı
8
Güvenlik Görevlisi Sayısı
0

Tarihçe ve Etkinlikler

Tarihçe

Hülya Şahnaoğlu Anaokulu Bursa’mızın merkez ilçesi Osmangazi ilçemizde bulunmaktadır. Çevrede okul öncesi eğitime ait bir kurum olmadığı için 1995 yılında Hürriyet İlkokulu bünyesinde anasınıfı olarak açılan bölümlere sınıf ilave edilerek anaokuluna dönüştürülmüştür. 1997 yılında Hürriyet Anaokulu müdürlüğüne Hülya ŞAHNAOĞLU atanmıştır. Görevini sürdürürken 2007 tarihinde yakalandığı hastalık sebebiyle vefat etmiştir. 28.08.2007 tarih ve 45085 sayılı valilik onayı ile okulumuz Hülya Şahnaoğlu Anaokulu adını almıştır. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı resmi bir okul olan bina 2 katlı olarak planlanmıştır. Okulumuzda güvenlik tedbirleri en yüksek düzeyde olup, okul içinde ve dışında güvenlik kamerası ve alarm sistemi bulunmaktadır. Giriş ve çıkışların güvenliği kartlı otomasyon sistemi ile sağlanmıştır. Okulumuzda ikili eğitim yapılmaktadır. Hülya Şahnaoğlu Anaokulu olarak çocuklarımızın temiz ve sağlıklı ortamlarda eğitim almalarını önemseyen bir okul olarak; 2010 yılında Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen ’’BEYAZ BAYRAK’’ projesine katılmış ve yapılan denetlemeler sonucu ‘’BEYAZ BAYRAK ÖDÜLÜ’’nü almaya hak kazanmıştır. Hedefimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinde, ayakları yere basan, sağlıklı, özgüveni gelişmiş, milli ve manevi değerlere bağlı, mutlu bir neslin yetişmesi için çalışmaktır.

Sportif Etkinlikler

Beslenme Dostu Okul projesi kapsamında serbest zaman etkinliklerinde düzenli olarak sportif faaliyetler yürütülmektedir.
Bilimsel Etkinlikler

Fen ve Matematik Etkinlikleri çerçevesinde çeşitli deneyler, inceleme araştırma etkinlikleri, doğa gezileri ve yürüyüşleri yapılmaktadır.
Sosyal Sanatsal Etkinlikler

Hazırlanan yıllık plana göre sene boyunca sosyal ve sanatsal faaliyetler düzenlenmekte ve web sitemizde paylaşılmaktadır. Belirli gün ve haftalarda müze ve önemli yerlere düzenlenen geziler, sinema ve tiyatro etkinlikleri, makam ziyaretleri vb. etkinlikler düzenlenmektedir.
Proje Çalışmaları

Bir Sınıf Hayal Ettik Projesi, Bir Bahçe Hayal Ettik Projesi, Eko-Okullar Projesi, Beslenme Dostu Okul Projesi, Temiz Okul Sağlıklı Okul (Beyaz Bayrak) Projesi, Bursa´nın Değerlerini Tanıyorum Projesi, Uluşehirde Kardeşliğin Öyküsü Projesi, Yaşlılara Saygı Projesi, Bana Kitap Okur Musun? Projesi, Kitap ve Oyuncak Kumbarası Projesi, Mahremiyet Eğitimi Projesi, Zorbalık Eğitimi, Dinimi Seviyorum-Öğreniyorum Projesi, Değerler Eğitimi Projesi.

Okul Öncesi Bilgileri

Yaş Grupları
3, 4, 5
Çocuk Kulübü
Akıl Zeka Oyunları Drama Müzik İngilizce Resim Beden Eğitim ve Jimnastik Hareketli Oyun
Beslenme Bilgileri
Kurumumuzda 2 yemekhanemiz bulunmaktadır. Sabahçı öğrenciler için kuşluk kahvaltısı, öğleci öğrenciler için ikindi kahvaltısı; çocuk kulüpleri için sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Beslenme Dostu Okul Projesi uygulanan okulumuzda tamamı sağlıklı gıdalardan oluşan yemeklerimiz, okul mutfağında deneyimli aşçımız tarafından yapılarak, çocuklara taze taze sunulmaktadır.
Kurum Telefonu
02242457784
Belgegeçer
02242457785
Kurum Eposta
751759@meb.k12.tr
Web Adresi
http://hulyasahnaogluanaokulu.meb.k12.tr
Kurum Adresi
İstiklal Mah. Işık Cad. No:1 Osmangazi Bursa
Ulaşım ve Adres Tarif
Şehir Merkezine Yaklaşık 5 km uzaklıktadır. Heykel´den Burulaş 8/L Otobüsü ile ulaşılabilir. Karaman Metro istasyonuna 10 dk. yürüme mesafesindedir.
Konum


BURBİS
Eğitim Bilişim Ağı
TEGM Materyal
2023 EĞİTİM VİZYONU
okullaribirlikteacacagiz
uzaktanegitim
Fatih Projesi
İYEP