Proje Detay

ÖNCELİĞİMİZ GÜVEN, SORUMLULUĞUMUZ GÜVENCE


ÖNCELİĞİMİZ GÜVEN, SORUMLULUĞUMUZ GÜVENCE

ÖNCELİĞİMİZ GÜVEN, SORUMLULUĞUMUZ GÜVENCE

"Dersimiz Deprem, Yaşasın Önlem"
  • PROJE TÜRÜ : Bakanlık Projeleri
  • PROJE KATEGORİ : Toplumsal kuralların içselleştirilmesi
  • HEDEF KİTLE : 4. Sınıf
  • PROJE SAHİBİ : İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
  • BAŞLANGIÇ TARİHİ : 1.09.2018

Çalışmanın Uygulandığı Okul

GEMLİK - Atatürk İlkokulu , GEMLİK - Cumhuriyet İlkokulu , GÜRSU - Mehmet Akif Ersoy İlkokulu , MUDANYA - 12 Eylül İlkokulu , MUDANYA - Cafer Yener İlkokulu ,
NİLÜFER - Abdurrahman Vardar İlkokulu , NİLÜFER - İbrahim Uyar İlkokulu , NİLÜFER - Görükle Dumlupınar İlkokulu , NİLÜFER - Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu , NİLÜFER - Hüsnü Züber İlkokulu , NİLÜFER - Nilüfer Belediyesi Özlüce İlkokulu , NİLÜFER - Ahmet Uyar İlkokulu , NİLÜFER - Emir-Koop İlkokulu , NİLÜFER - Nedim Öztan İlkokulu , NİLÜFER - Canaydın İlkokulu , NİLÜFER - Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary İlkokulu , NİLÜFER - Görükle Hazinedaroğlu Özkan İlkokulu , OSMANGAZİ - Öğretmen Mehmet Ali Deniz İlkokulu , OSMANGAZİ - Mustafa Münevver Olağaner İlkokulu , OSMANGAZİ - Şahin Yılmaz İlkokulu , OSMANGAZİ - Yunuseli Şehit Gürcan Ulucan İlkokulu , OSMANGAZİ - Şehit Jandarma Er Samet Akdeniz İlkokulu , OSMANGAZİ - Tarık Çevikel İlkokulu , OSMANGAZİ - Lütfi Banuşoğlu İlkokulu , OSMANGAZİ - Sadi Etkeser İlkokulu , YILDIRIM - Akıncıtürk İhsan Dikmen İlkokulu , YILDIRIM - Davutkadı Eşref Evcil İlkokulu , YILDIRIM - Hasan Öztimur 75.Yıl İlkokulu , YILDIRIM - Şehit Piyade Onbaşı Orhan Tezcan İlkokulu , YILDIRIM - Şehit Polis Bülent Aslan İlkokulu , YILDIRIM - Mustafa Dörtçelik İlkokulu , YILDIRIM - Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu , YILDIRIM - Hasan Öztimur İlkokulu , YILDIRIM - Kazım Karabekir İlkokulu , YILDIRIM - Samanlı İlkokulu ,

Proje Fotoğrafları

ÖNCELİĞİMİZ GÜVEN, SORUMLULUĞUMUZ GÜVENCE

Çalışmanın Özeti

Doğal Afetler Sigorta Kurumu, zorunlu deprem sigortası sisteminin yürütülmesinden sorumlu kurum olarak ; Depremden etkilenenlere güvence ve dayanışma sağlamada önemli bir yapı; Toplumu afetler karşısında ayağa kaldırmada öncü rol üstlenen bir kurumdur. DASK, depreme karşı hazırlıklı olmayı, depremin neden olabileceği can ve mal kayıplarını azaltmayı, depremden sonra hayata devam edebilmeyi sağlayacak eğitim faaliyetleri içinde bulunmaktadır. Bu faaliyetlerden birisi de DERSİMİZ DEPREM, YAŞASIN ÖNLEM projesidir. Proje, Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Doğal Afet Sigortaları Kurumu arasında imzalanan işbirliği anlaşması gereğince geliştirilmiştir.

Çalışmanın Amacı

Proje ile; ilkokulların 4. sınıflarında öğrenim gören öğrencilere, ailelerine ve öğretmenlerine yönelik deprem öncesi, sırası ve sonrasında can ve mal güvenliğinin korunması konusunda, toplumsal bilinçlendirme çalışmalarına katkıda bulunmak amaçlanmaktadır. Bu amaçla; 4. sınıflarda uygulanmak üzere bir program tasarımı yapılmıştır.

Çalışmanın Hedefleri

Proje sürecinde; DASK ve MEB işbirliğiyle öncelikle farklı illerden ve okullardan öğretmenleri bir araya getirerek eğitim programı tanıtılarak eğitici eğitimleri verilecek. İkinci adımda toplu eğitime katılan öğretmenlerimizden kendi okullarındaki meslektaşlarına bu eğitimi vermelerini bekleyeceğiz. Üçüncü aşamada ise tüm öğretmenlerimiz, ilkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik bu programı sınıflarında uygulayabilecekler.

Dokümanlar

Proje Etkinlikleri

Card image cap
Deprem Çantam Hazır

Bakanlık Projeleri
Lütfi Banuşoğlu İlkokulu (OSMANGAZİ)
1.09.2018 00:00:00

Proje Etkinlik Detayı


BURBİS
Eğitim Bilişim Ağı
TEGM Materyal
2023 EĞİTİM VİZYONU
okullaribirlikteacacagiz
uzaktanegitim
Fatih Projesi
İYEP