İyi Uygulama Detay

İlk Öğretmenim İlk Eğlencem


İlk Öğretmenim İlk Eğlencem

İlk Öğretmenim İlk Eğlencem

""
  • PROJE TÜRÜ : eTwinning
  • PROJE KATEGORİ : eTwinning
  • HEDEF KİTLE : 1. Sınıf
  • PROJE SAHİBİ : Davutkadı Eşref Evcil İlkokulu
  • BAŞLANGIÇ TARİHİ : 1.09.2020

Uygulandığı Okul

İyi Uygulama Fotoğrafları

İlk Öğretmenim İlk Eğlencem İlk Öğretmenim İlk Eğlencem İlk Öğretmenim İlk Eğlencem İlk Öğretmenim İlk Eğlencem İlk Öğretmenim İlk Eğlencem İlk Öğretmenim İlk Eğlencem İlk Öğretmenim İlk Eğlencem İlk Öğretmenim İlk Eğlencem

İyi Uygulama Özeti

İlk Öğretmenim İlk Eğlencem eTwinning Projesi Bursa Yıldırım Davutkadı Eşref Evcil İlkokulu 1/E sınıfı öğretmeni Didem KIZMAZ'ın kuruculuğunu üstlendiği Azerbaycan, Almanya ve Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilmiştir. Salgın dönemi uzaktan eğitim sürecinde öğrenci ve velilerimize okuma yazma ve matematiksel işlem becerileri öğretiminde eğlenceli,yenilikçi,teknolojik ve eğitici etkinliklerle rehberlik etmeyi amaçlamaktadır.

Projemizde kodlama,canlandırma,kuklalar,Web 2.0 araçlarından faydalanılmıştır. Projemizde 9 Şubat Güvenli İnternet Günü'nde Güvenli İnternet Merkezi'nden Aydın ÇATAK, 14 Şubat Dünya Öykü Günü'nde Çocuk Kitapları Yazarı Burcu BAHAR gibi  değerli konuklarımızın bilgilerini  öğretmen, öğrenci ve velilerimizle paylaşmıştır.Projenin sonunda Türkiye'de ilk olan online OKUMA BAYRAMI gerçekleştirilmiştir.

Türkiye, Azerbaycan ve Almanya'dan 12 öğretmen, öğrenci ve velilerimizin iş birliği içinde yürüttüğümüz bol etkinlikli, eğlenceli, eğitici, yenilikçi, etkileşimli, teknolojik, proje tabanlı ve öğrenci merkezli bir eTwinning projesi hayata geçirilmiştir.

Dokümanlar

İyi Uygulama Etkinlikleri

Henüz bu iyi uygulama örneği için etkinlik eklenmemiştir.


BURBİS
Eğitim Bilişim Ağı
TEGM Materyal
2023 EĞİTİM VİZYONU
okullaribirlikteacacagiz
uzaktanegitim
Fatih Projesi
İYEP