BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mihraplı Abdülkadircan AİHL Öğrencileri, II. Murad Han'ın Türbesinde Her Pazartesi Kur'an-ı Kerim Tilaveti Gerçekleştirecek

Mihraplı Abdülkadircan AİHL Öğrencileri, II. Murad Han'ın Türbesinde Her Pazartesi Kur'an-ı Kerim Tilaveti Gerçekleştirecek

Osmanlı'nın Devleti'nin altıncı padişahı ve Fatih Sultan Mehmet'in babası olan Sultan II. Murad Han, vefatının 573. yılında Bursa'daki Muradiye Külliyesi'nde düzenlenen programda dualarla anıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen anma programına; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, akademisyenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sultan II. Murad Han'ın vefatının 573. yılı münasebetiyle gerçekleştirilen anma programında Mihraplı Abdülkadircan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri hafız Mehmet Fatih Canpolat ve hafız Ali Atalay Kuran-Kerim tilaveti gerçekleştirdi. 

Mihraplı Abdülkadircan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından her pazartesi günü öğle namazına müteakiben II. Murad Han'ın Türbesinde Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirecek.

 

06-02-2024 06-02-2024

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.