Bursa İl MEM SABAHATTİN DÜLGER'İn Göreve Başlama Mesajı

11.12.2017

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SABAHATTİN DÜLGER´İN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI
Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Velilerimiz Öğretmelerimiz ve Yönetici Arkadaşlarım
11 Aralık 2017 tarihinden itibaren Osmanlı İmparatorluğuna payitahtlık ve ilk 6 padişaha ev sahipliği yaparak birçok önemli eğitimciyi bağrından çıkarmış Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli kentlerinin başında gelen bir şehrin Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmış bulunmaktayım.
Bursa eğitimine, geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlamak adına bizleri bu göreve layık görenlere şükranlarımı arz ediyorum.
Yaklaşık dört yıl boyunca Bursa
'mızı ve eğitim camiamızı daha üst seviyelere çıkarmak üzere gayret gösteren selefim Veli Sarıkaya hocamıza ayrıca teşekkür ederim.
Dünya kentleri arasında kültürü, tarihi, doğal güzellikleri ile ayrı bir dinamizm katan Bursa
'mızın eğitim alanında da örneklik teşkil edecek bir düzeye ulaşması için tüm ekip arkadaşlarımla birliktelik ve aidiyet duygusu içinde hareket edeceğimizden; milli ve manevi değerlerine bağlı, bilimde ve fen de ilkleri başaran, eleştirel düşünceye sahip, üreten ve ürettiğini paylaşan bir neslin inşası için gayret edeceğimizden şüpheniz olmasın. Var olan sorunları Bakanlığımızın eğitim politikaları doğrultusunda, geniş çaplı bir katılım sağlayarak ve en önemlisi de paydaşlarımızı dinleyerek çözmeye çalışacağız. Nitelikli eğitimi tesis etmenin bizim vazgeçilmez gayelerimizden olduğunu bu anlamda öğrencilerin, eğitim ortamlarının ve çevre faktörlerinin de değerlendirilerek mesai arkadaşlarımızla birlikte bu gayenin hayata geçirilmesi için çabalayacağımızı bilmenizi isterim.
Sevgili Öğrencilerimiz ve Değerli Velilerimiz,
Sizlerin Türkiye
'nin en büyük kentlerinden birinin eğitim ordusuna inanmanızı, geleceğimizi sağlam bir irade ile ahlaki ve bilimsel düzeyde zirveye taşıyabilmek adına göstereceğimiz gayrete destek vereceğinizi biliyorum.
Bu düşüncelerle başta öğrencilerimiz, öğretmen ve yönetici arkadaşlarımız olmak üzere Bursa
'mız için almış olduğumuz bu önemli vazifenin hayırlı olmasını diliyorum.

Sabahattin Dülger 
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

Sıfır Atık Projesi kapsamında 7 oturumda 800 civarı öğrenciye bilinçlendirme eğitimi verilmiştir.

Bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecenizi tebrik eder, bu gecenin ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini yüce Allah'tan niyaz ederiz.

Şükrü Çavuş- Sait Eroglu ilkokulunda Yeşil Karne Projesi kapsamında eğitim verildi

Birimi Şefi Sn. Cemil TABANLIOĞLU'nun Görev Değişikliği