1. Su Şurası, Suyun Geleceği

21.10.2021

#1_SU_ŞURASI
#SUYUN_GELECEĞİ_MASAYA_YATIRILDI

#Bursa'da 5 yılda #Toplam_Tasarruf 3.763.434 TL
#Abone_başı_tasarruf 4.903 TL

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda ve kurumlarda #su_sayaçları_uzaktan okunmaktadır. Okullarımızın #24_saat boyunca #su_kaçakları_takip_edilmektedir.
#Su_Faturaları #EVeP16 yazılımına #otomatik olarak gelmektedir.

#Tarım_ve_Orman_Bakanlığı'nın öncülüğünde cumhuriyet tarihinin ilk su şurasında "Suyun verimli kullanımından havza yönetimine kadar tüm yönleri ile su" konusunu masaya yatırıldı.
#Toplantıda; su iletimindeki #kayıp_kaçakların_azaltılması, #atık_suların_yeniden_kullanılması, #bireysel_farkındalığın_artırılması, #su_tasarrufunun_sağlanması borulu şebeke sulama sistemleriyle sulama verimliliğinin yükseltilmesi, gıda üretimi ve tarımsal hasılatta verimin arttırılması, #su_ayak_izinin belirlenmesi ve eğitim çalışmalarının artırılması için öneriler alındı.

Bu öneriler rapora dönüşecek ve #Su_Kanunu için önemli bir gerekçe oluşturacaktır.

#Enerji_etütü #aklınlaverimliyaşa #evçed #etbk #BEBKA #enver #enverder #bursavaliliği #bursameb #isimiz_enerji #BUSKİ #energymanagement #evep16 #enerjiverimliligi #enerjiverimliliği #enerjitasarrufu #ekb #verimlilik #energy #enerjiizleme #energyefficiency #sustainability #mebproje #smartcity #iso50001

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

3 okul/kuruma ait enerji etüdleri ENVE firması tarafından başlatıldı.

Sıfır Atık Yönetim Sistemi Kılavuzları yayımlanmıştır.

Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesini Ziyaretimiz

5 Haziran Dünya Çevre Günü