1. Su Şurası, Suyun Geleceği

21.10.2021

#1_SU_ŞURASI
#SUYUN_GELECEĞİ_MASAYA_YATIRILDI

#Bursa'da 5 yılda #Toplam_Tasarruf 3.763.434 TL
#Abone_başı_tasarruf 4.903 TL

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda ve kurumlarda #su_sayaçları_uzaktan okunmaktadır. Okullarımızın #24_saat boyunca #su_kaçakları_takip_edilmektedir.
#Su_Faturaları #EVeP16 yazılımına #otomatik olarak gelmektedir.

#Tarım_ve_Orman_Bakanlığı'nın öncülüğünde cumhuriyet tarihinin ilk su şurasında "Suyun verimli kullanımından havza yönetimine kadar tüm yönleri ile su" konusunu masaya yatırıldı.
#Toplantıda; su iletimindeki #kayıp_kaçakların_azaltılması, #atık_suların_yeniden_kullanılması, #bireysel_farkındalığın_artırılması, #su_tasarrufunun_sağlanması borulu şebeke sulama sistemleriyle sulama verimliliğinin yükseltilmesi, gıda üretimi ve tarımsal hasılatta verimin arttırılması, #su_ayak_izinin belirlenmesi ve eğitim çalışmalarının artırılması için öneriler alındı.

Bu öneriler rapora dönüşecek ve #Su_Kanunu için önemli bir gerekçe oluşturacaktır.

#Enerji_etütü #aklınlaverimliyaşa #evçed #etbk #BEBKA #enver #enverder #bursavaliliği #bursameb #isimiz_enerji #BUSKİ #energymanagement #evep16 #enerjiverimliligi #enerjiverimliliği #enerjitasarrufu #ekb #verimlilik #energy #enerjiizleme #energyefficiency #sustainability #mebproje #smartcity #iso50001

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

Bursa 16. Tüyap Kitap Fuarında misafirlerimizi bekliyoruz.

Sifir Atik projesi kapsaminda hobi bahcesi olusturup artik materyallerden ve siselerden saksilar yaptilar.

Sıfır Atık Projesi Odak Noktası Ekip Başkanları Müdür Yardımcılarına Yönelik Eğitimlerimiz Kestel ilçemizde başlamistir.

Birimimizin Enerji Verimliliği Konulu Antalya Çalıştayında yapmış olduğu sunum videoları yayınlanmıştır.