Karşıyaka'da Enerji Verimliliği Paneli

18.05.2022

Karşıyaka'da enerji verimliliği paneli düzenlendi.

#Karşıyaka_Belediyesi üretimi ve tüketimi noktasında planlamaya, akılcı çözümlere gerek duyulan en önemli ihtiyaç kalemi olan #enerji_verimliliği_panel_düzenledi. #Binalarda_Enerji_Verimliliği başlığıyla düzenlenen panelde alanında uzman isimler enerji konusunu çok yönlü ele aldı.

#DOĞAYI_KİRLETMEDEN_ENERJİ_ELDE_ETMELİYİZ
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ise enerji tasarrufunun önemine vurgu yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Kurmuş olduğumuz İklim Değişikliği Müdürlüğü'müz ile iklim krizi konusunda yerel yönetimler olarak çalışmalar yapmayı hedefledik" diye açılış konuşmasını yaptı.

#TEKNİK_OTURUM
Konuşmaların ardından,
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası temsilcisi Eylem Ulutaş Ayatar'ın moderatörlüğünde teknik oturum gerçekleştirildi.
TMMOB Makine Mühendisleri Odası temsilcisi Hakan Kocaova,
TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası temsilcisi Avni Gündüz,
TMMOB Mimarlar Odası temsilcisi Dr. İlker Kahraman;
ısı yalıtımı, enerji etkin binalar, ev içi elektrikli cihazlar, akıllı evler ve sürdürülebilir yapılı çevre yaklaşımlarını konuştu.

#UYGULAMA_OTURUMU
Teknik bilgilerin konuşulduğu oturum sonrası; enerji verimliliği konusunda çeşitli işlere imza atmış isimlerin tecrübelerini aktardığı uygulama oturumu gerçekleştirildi.

Dr. İlker Kahraman moderatörlüğünde yapılan uygulama oturumunda;
Bursa Valiliği ?İl Enerji Yönetimi Birimi'nden Levent Yazıcı,
Narterlaw A.Ş. temsilcisi Av. Cenk Narter,
SETAŞ Enerji LTD. Şti. temsilcisi Gülsüm Nilay Teker konuşmacı olarak yer aldı.

Bu oturumda ise kamu binalarında enerji verimliliği, yeşil finansmana ulaşım ve binalarda enerji verimliliği etütleri konularında bilgilendirme ve sunumlar yapıdı.

Programın ardından 'Geleceğe dair yol haritası: sorunlar ve çözüm önerileri' başlığında #serbest_kürsü gerçekleştirildi.
Serbest kürsüde programı takip eden vatandaşlar düşüncelerini aktarırken, iletilen sorular da uzmanlarca yanıtlandı.
Etkinlik sonrasında Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay panel katılımcılarına günün anısına #zeytin_fidesi_takdim_etti.

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

27.11.2018 Sıfır atık projesi kapsamında Yıldırım ve Nilüfer İlçeleri Koordinatör okul müdürlerine yönelik farkındalık eğitimleri ile devam ediyor.

Bursa Anadolu Kız Lisesi Enerji Verimliliği Tadilatı İşi

İznik MEM Şube Müdürü Hayri Akyol'un Okul Ziyaretleri

Atık yönetimi birimi sorumlusu 942 Okul Müdürü ve Odak Noktası Başkanı 839 Müdür Yardımcısına 1781 kişiye bilinçlendirme eğitimi verildi.