Atık Giysi ve Tekstil Atıklarının Toplanması ve Geri Dönüşümü

15.11.2022
Cumhurbaşkanlığımızın vizyon projesi olan #Sıfır_Atık_Projesi'yle ilgili tüm iş ve işlemlerin mevzuat hükümlerine uygun bir şekilde yürütülmesinden Müdürlüğümüz Enerji Yönetim Birimi sorumludur.
 
Bu kapsamda tüm okul ve kurumlardaki atık giysi ve tekstil atıklarının toplanması ve geri dönüşümü #Enerji_Yönetim_Birimi tarafından yapılacaktır.
 
Atıkların toplanma süreci ve takibi www.evep.gov.tr sistemi üzerinden yapılacak ve mobil cihazlardaki #play_store_EVeP uygulamasındaki #QR_Kodu okumasıyla gerçekleştirilecektir.
 
Atıkların geri dönüşümü sonucunda, tüm okul ve kurumlarımızın #enerji_ve_çevre çalışmaları ile ilgili #projeleri Enerji Yönetim Birimi tarafından desteklenecektir.
 
Kampanya tanıtım filmi için tıklayınız.
 

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

02.10.2019 Tarihinde Doğalgazlı kalorifer kazanlarınin bakım uygulamalarına denetimde bulunduk.

Eğitim yapılarında enerji verimliliği erişilebilirlik ve binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelik çalıştayı başarıyla tamamlandı.

Yıldırım/ Sıfır Atık Proje kapsamında Temel Eğitime bağlı okullarda atık, enerji, çevre ve su yönetimi başlıklarında çalışma yapan okullarımız YESİL KARNE almaya hak kazandılar.

İnegöl/ Sıfır Atık Proje kapsamında Temel Eğitime bağlı okullarda atık, enerji, çevre ve su yönetimi başlıklarında çalışma yapan okullarımız YESİL KARNE almaya hak kazandılar.