Enerji Verimliliği Projeleri ve Öğretmen Çalıştayı

29.11.2022
Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Bursa İl Enerji Yönetim Birimi, İl Ar-Ge, Mesleki ve Teknik Eğitim Birimi iş birliğiyle düzenlenen #Enerji_Verimliliği_Projeleri_ve_Öğretmen_Çalıştay'ı Merinos AKKM'de 21 Kasım 2022 tarihinde Hüdavendigâr Salonunda yapılmıştır. Çalıştay, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Enerji Yöneticisi Sayın Levent YAZICI, Enerji Yönetim Birimi Hizmet-İçi Eğitim Birim Yöneticisi Sayın Yasemin Zeynep ŞAHİN ve Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Serkan GÜR'ün açılış konuşmalarıyla başlamıştır.
 
Ardından #BİDEP Programları Başkan Yardımcısı Sayın Nursel ÜSTÜNSOY'un "Ar-Ge ve Yenilik Ekosisteminde #TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) Burs ve Destek Programları", #TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığından Kıdemli Uzman Sayın Betül GÜRLÜK'ün "TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı", #YEĞİTEK Genel Müdürlüğü Ulusal ve Uluslararası Araştırmalar Koordinatörü Sayın Dr. Nihan UÇAR SARIMANOĞLU'nun "Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanlığı Çalışmaları", #Pîrî_Reis_Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr.M.Ziya Söğüt'ün "Enerji Verimliliği", #Mesleki_ve_Teknik_Eğitim_Genel_Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı Şube Müdürü Sayın Ceyda GÖK'ün "Uluslararası MEB Robot Yarışması", #T3_Vakfı Bursa İl Sorumlusu Sayın Nurkan KARABULUT'un "TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları", #Uludağ_Üniversitesinden Sayın Prof.Dr.N.Kâmil SALİHOĞLU'nun "Temiz Üretim ve Çevre Odaklı Teknolojiler", #Türkiye_Ulusal_Ajansı Okul Eğitimi Koordinatörlüğünden Uzman Melda ALGAN'ın "Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Projeleri", #BURSA_ARGE Erasmus Koordinatörü Sayın Ömer YİĞİT'in "Yeni Dönem Erasmus ve Akreditasyon" konulu sunumlarıyla çalıştayın ilk günü sona ermiştir.
 
Çalıştayın 2. günü Yıldırım Salonunda yapılmıştır.
 
Çalıştay, İl Ar-Ge TÜBİTAK Koordinatörü Sayın Emine Sevinç DEDE'nin "TÜBİTAK Projeleri", İl Ar-Ge TÜBİTAK Koordinatörü Sayın Şükrü BAYRAM'ın "Bilim ve Toplum Başkanlığı Programlar Müdürlüğü Hibe Programları", İl Ar-Ge eTwinning Koordinatörü Sayın Feride BAŞAK BAŞAR'ın "eTwinning Projeleri «ESEP»" ve Gemlik Ar-Ge eTwinning Koordinatörü Sayın İlkay ÖNEN DÜZGÜN'ün "MEB Robot Projeleri Başvuru ve Proje Süreci" konulu sunumlarıyla başlamıştır.
 
Ardından eTwinning, Erasmus, TÜBİTAK, Teknofest ve MEB Robot platformlarından örnek proje sunumlarına yer verilmiştir.
Çalıştay, ardından da grup çalışmalarıyla devam etmiştir. Grup çalışmaları sonucunda öğretmenlerimiz tarafından #14_örnek_proje ortaya konmuştur.
 
T.C. Bursa Valiliği
Millî Eğitim Bakanlığı
İçişleri Bakanlığı
T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı
Enerji Verimliliği Derneği
BEBKA Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı
TÜBİTAK
Pîrî Reis U?niversitesi
Uludağ Üniversitesi
Türkiye Ulusal Ajansı
T3 Vakfı
TEKNOFEST

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

5 Haziran Dünya Çevre Gününden aldığımız tisortler, İznik / Mahmudiye İlkokulumuz cocuklarini sevindirdi.

Proje ekibi dolanıyor... PMI (Uluslararası Proje Yazma) Eğitimimiz sona erdi...

YEŞİL KARNE projesinin tanıtım toplantısı ve Enerji Verimliliği Haftası Kutlama Programı düzenlendi.

Il enerji verimliligi projesi ilce veri giris uzmanlari aralik ayi bilgilendirme toplantisi...