Enerji Verimliliği Bilinç Endeksi Kantitatif Araştırma Raporu 2020

27.06.2020
Enerji Verimliliği Bilinç Endeksi Kantitatif Araştırma Raporu 2020, Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı ile Enerji Verimliliği Derneği tarafından Ulusal olarak enerji verimliliğinin hem bilgi, hem de davranış boyutunda gelişimini tespit etmek üzere "Kamuoyunda Enerji Verimliliği Bilinç Endeksi" ölçümlemek üzere hazırlanmıştır.
Bu araştırma, kamuoyunun enerji verimliliği konusunda bilgi, ilgi ve davranış düzeyini tespit etmeyi, bilgi ve bilinç düzeyinin daha yüksek oranda davranış boyutuna geçmesini sağlayacak bulgulara ulaşmayı ve kamuoyunda "Enerji Verimliliği Bilinç Endeksi" oluşturulması için gerekli olan "Anahtar Performans Kriterleri (KPI)" tespit etmeyi amaçlamaktadır.
Araştırma, kamuoyunun enerji verimliliği üzerine bilgi, ilgi ve davranış düzeyleri hakkında detaylı bulgular sunmaktadır. Bu bulgular, enerji verimliliğini sürdürülebilir kılmak, henüz davranışın ya da bilincin gelişmediği alanlarda daha etkin iletişim kanalları oluşturmak ve hem bireyler hem de üreticiler bazında doğru adımlar atabilmek adına önem taşımaktadır.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının tüm duyuruları için tıklayınız.

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi 1. sınıf Atık Getirme Merkezi

Verimlilik Mesajı

Kamu Binalarında Tasarruf Hedefi ve Uygulama Rehberi kapsamında...

NTV Enerji Verimliliği Kuşağı Programı 13.01.2021 Genel Başkan Sn. @aliihsanslkm ve Genel Başkan Vekili Sn. @oguzcan_dr'ın katılımlarıyla gerçekleşecektir.