"Çevre Dostu" Meslek Lisesi

22.05.2022

#enerji_verimliliğinde_öncü_kent

Bursa'daki #çevre_dostu #meslek_lisesi_okullara #enerjiden_tasarruf_ettiriyor.

Bursa'daki #Yeşilyayla_Mesleki_ve_Teknik_Anadolu_Lisesi, proje çalışmaları kapsamında başka okulların #enerji_verimliği konusundaki ihtiyaçlarını karşılayarak bu alanda #öncülük_ediyor.

Millî Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı #Çevre_Dostu_1000_Okul_Projesi kapsamında seçilen Yıldırım ilçesindeki #meslek_lisesi 4 alanda 800 öğrencisiyle eğitim öğretime devam ediyor.

Bursa'da tek olan
#Yenilenebilir_Enerji_Teknolojileri_Alanı ise hem Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne hem de başka okulların çatılarına güneş enerjisi santrali kurmak amacıyla çalışma yürütüyor.

#Kimya_Teknolojileri_Alanı diğer okulların iç ve dış cephe boyalarını üretiyor.

#Elektrik_Elektronik_Teknolojileri_Alanı enerji tasarrufu için okulların kompanzasyon panolarını (enerji güç katsayısını düzeltmek için kondansatör ve ölçü aletlerinin bulunduğu pano) yeniliyor.

#Bilişim_Teknolojileri_Alanı da #Bursa_Valiliği_Enerji_Yönetim_Birimince yürütülen Enerji Verimliliği Portalı (#EVeP16) kapsamında yazılım çalışmaları yapıyor.

https://www.aa.com.tr/?/bursadaki-cevre-dostu-mesle?/2593905

#Enerji_etütü #evçed #etbk #BEBKA #bursavaliliği #bursameb #isimiz_enerji #energymanagement #evep16 #enerjiverimliliği #enerjitasarrufu #ekb #verimlilik #energy #enerjiizleme #energyefficiency #iso50001

T.C. Bursa Valiliği
Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü
T.C. İçişleri Bakanlığı
Enerji Verimliliği Derneği
Millî Eğitim Bakanlığı
T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı - BEBKA
Yeşilyayla Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
Yeşilyayla MTAL iletişim grubu

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

Gemlik Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri atık yağ ve atık pil toplama projesi ile çevreye duyarlı bir harekete imza attı.

Elektrik tesisatı bakım onarım ve kompanzasyon panosu kurulumu ve takibi surec değerlendirme toplantısı yapıldı...

BURULAŞ ARGE ve Projeler Ekibinin Birimimizi Ziyaretleri

Mudanya Mütareke İlkokulu, Güzelyalı Anaokulu ve Hatice İsmail Hakkı Kayan Ortaokulunun kontrolleri gerçekleştirilmiştir.