Bursa Anadolu Kız Lisesi KABEV Projesi

24.08.2022
 
Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Uygulamaları Projesi (#KABEV) ile Bursa Anadolu Kız Lisesi hem #kendi_enerjisini_üretiyor hem de kazanç sağlıyor.
 
Dünya Bankası (DB) tarafından fonlanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın mali garantörlüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇŞB) ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) iş birliğinde Bursa Enerji Yönetim Birimi koordinatörlüğünde hayata geçirilen KABEV projesinin ilk geri dönüşü Bursa Anadolu Kız Lisesi'nden alınmaya başlandı.
 
Yüklenici Firma EMAR Genel Müdürü Sayın Ekrem Erkut Bey, yapılan enerji verimliliği çalışmaları ile ilgili Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Serkan Gür Beye bilgi verdi.
 
#Bursa_Anadolu_Kız_Lisesinde uygulanan izolasyondan ısıtma sistemlerinin ve güneş panellerinden aydınlatma sistemlerinin yenilenmesi gibi uygulamalarla enerji verimliliğinin artırılmasıyla yılda 844 bin kilowatt saat (kWh) doğalgaz, 3 bin 500 kilowatt saat (kWh) elektrik tasarrufu sağlanacak. Ayrıca güneş panellerinden yılda 313 bin kilowatt saat (kWh) enerji üretimi yapılacak.
 

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

Protokolü Sabahattin Dülger ile Mürşit Atlıakın arasinda imzalandı.

BURSA/Yenişehir İlçe MEM'e bağlı okullarımızın EKB'lerini Musa AYAZ Beye taktim ettik.

Türkiye'de Kamu Binalarında Enerji Verimlili Projesi

Yaşadığımız bu coğrafyada kalıcılığımızı tescillediğimiz 1071 yılından bugüne kadar gerçekleştirilen birçok saldırıya üzülerek tanık olduk.