Bursa'daki Okullara Araç Şarj Ünitesi Kurulumu

19.01.2023
Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Zorlu Enerji Grubu arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmzalanan iş birliği protokolü kapsamında Bursa'daki okullarda 74 lokasyonda yaklaşık 150 adet araç şarj istasyonu kurulacak.
 
Sürdürülebilir bir dünya için Millî Eğitim Bakanlığı önderliğinde okullarda doğa dostu temiz enerji kaynaklarının kullanılmasını teşvik eden "Çevre Dostu Okul" projesi uygulamaya konuldu. Proje kapsamında okul çatısına kurulumu yapılan 25 kW gücünde Güneş Enerjisi Santrali (GES) ile bir yandan okulun elektrik ihtiyacını karşılamak, diğer yandan da ihtiyaç fazlası üretilen elektrikle de okul-aile birliğine gelir elde edilmesi hedefleniyor. Farklı alanlarda sürdürülebilirliğe katkı sağlamak adına, Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün çatısına kurulan GES yenilenebilir enerji sisteminden üretilen enerji ile beslenecek elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu da proje kapsamına alındı.
 

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

Enerji Performans Sözleşmesi Konulu Ziyaret

Çöpe giden sebze ve meyveleri, kuru yaprak ve ağaç parçalarını balkonunuzda ya da bahçenizde tekrar toprağa kazandırmak için Kompost yapmaya ne dersiniz?

İlk kez göreve atanan resmi okul/kurum yöneticilerine Sıfır Atık Projesi uygulamaları ile ilgili bilgi verildi.

Sıfır Atık Projesi İlçe Enerji Verimliliği Komisyonu Üyesi Tahakkuk Memurlarına eğitimi ile devam ediyor.