Okullar Arası Sıfır Atık Toplama Yarışması

05.05.2023

2022-2023 eğitim-öğretim yılında İl Enerji Yönetim Birimimiz tarafından okullarda Sıfır Atık Projeleri başlatılmıştır ve bu proje çalışmaları hâlen devam etmektedir.

Okullarımızda yürütülen projeler; Atık Giysi ve Tekstil Atıkları Toplama Projesi, Elektronik Atık Toplama Projesi, Plastik Kapak (Mavi Kapak) Toplama Projesi, Bitkisel Atık Yağ Toplama Projesi ve Kâğıt Atık Toplama Projesi'dir.

Projeler kapsamında yapılan atık toplama çalışmalarında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı bulunan okullara topladıkları atık miktarlarına göre ödüllendirmeler yapılacaktır. Ödüllendirmenin hangi atık kategorisinde ve ne şekilde yapılacağı aşağıda yer alan eklerdeki ödül kataloğunda ayrıntılı bir şekilde gösterilmiştir.

12 Eylül 2022'den 29 Mayıs 2023 tarihine kadar toplanan tüm atık miktarları ödüllendirmede göz önünde bulundurulacak ve www.evep.gov.tr Sistemine girilen tüm atık tutanakları üzerinden yapılacak raporlama ile ödül alacak okullar belirlenecektir.

Okulların ödüllendirme sürecine katılımı ve atık toplama verilerinin son tarihi 25 Mayıs 2023'tür. Bu tarihe kadar okullarda toplanacak ikinci el giysi, elektronik atık, mavi kapak (plastik kapak), atık pil, kitap ve arşiv kâğıtları gibi atıkların toplanarak EVEP Sistemine girişlerinin doğru bir şekilde yapılarak okullarımızın sürece katılımı önemlidir.

Ödüller Kataloğu

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

Sıfır Atık Proje ekibi ile proje başlangıç toplantısı yapıldı.

Yenişehir Akçeşme İlkokulunda sıfır atık mavi eğitimi verildi.

İl Enerji Yönetim Birimi Yazılım Uzmanı Sayın Gökhan AK Bey'in ad günü kutladık. Sevdikleri ile birlikte mutluluklar dileriz.

Limak Uludağ Elektrik'ten hem eğlenceli hem öğretici enerjik tatil hediyesi