Okullar Arası Sıfır Atık Toplama Yarışması

05.05.2023

2022-2023 eğitim-öğretim yılında İl Enerji Yönetim Birimimiz tarafından okullarda Sıfır Atık Projeleri başlatılmıştır ve bu proje çalışmaları hâlen devam etmektedir.

Okullarımızda yürütülen projeler; Atık Giysi ve Tekstil Atıkları Toplama Projesi, Elektronik Atık Toplama Projesi, Plastik Kapak (Mavi Kapak) Toplama Projesi, Bitkisel Atık Yağ Toplama Projesi ve Kâğıt Atık Toplama Projesi'dir.

Projeler kapsamında yapılan atık toplama çalışmalarında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı bulunan okullara topladıkları atık miktarlarına göre ödüllendirmeler yapılacaktır. Ödüllendirmenin hangi atık kategorisinde ve ne şekilde yapılacağı aşağıda yer alan eklerdeki ödül kataloğunda ayrıntılı bir şekilde gösterilmiştir.

12 Eylül 2022'den 29 Mayıs 2023 tarihine kadar toplanan tüm atık miktarları ödüllendirmede göz önünde bulundurulacak ve www.evep.gov.tr Sistemine girilen tüm atık tutanakları üzerinden yapılacak raporlama ile ödül alacak okullar belirlenecektir.

Okulların ödüllendirme sürecine katılımı ve atık toplama verilerinin son tarihi 25 Mayıs 2023'tür. Bu tarihe kadar okullarda toplanacak ikinci el giysi, elektronik atık, mavi kapak (plastik kapak), atık pil, kitap ve arşiv kâğıtları gibi atıkların toplanarak EVEP Sistemine girişlerinin doğru bir şekilde yapılarak okullarımızın sürece katılımı önemlidir.

Ödüller Kataloğu

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

Atatürk MTA Lisesinde KABEV Pojesi kapsamında Enerji Verimliliği Etüdü, Tadilat Uygulama Projeleri ve İnşaat Müşavirliği sürecine başladık.

Bazı Okullarımızın Müdür ve Müdür Yardımcılarına Enerji Kimlik Belgelerini Teslim Ettik

Bugün ELTEST Firması ile Nilüfer Özlüce Anadolu Lisesinde kazan brülör yıllık periyodik bakımlarının denetimlerini yaptık.

Atatürk MTAL de enerji gündemi ile ilgili toplandık.