BUSKİ ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği protokolü imzaladı

06.04.2016

BUSKİ ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği protokolü imzaladı
Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü ile Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, “enerji verimliliği projesi” kapsamında, “teknik destek ve işbirliği protokolü” imzalandı. Protokol ile okullarda su kültürü bilincinin geliştirilmesine yönelik altyapı ve sistem entegrasyonunun geliştirilmesi amaçlanıyor.
BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı ÇETİNAVCI ile Bursa Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA’nın imzaladığı protokol, suyun yaşam için içerdiği önem ve suyun tasarruflu kullanımının hayatın devamlılığı noktasında öğrencilerdeki bilinç düzeyinin geliştirilmesini hedefliyor.
BUSKİ’nin kamu kurumu olmanın verdiği sosyal sorumluluk bilinciyle hizmetin en iyisini sunmanın gayretinde olduğunu dile getiren BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı ÇETİNAVCI, gerçekleştirdikleri altyapı çalışmalarının yanı sıra, suyun tasarruflu kullanımına yönelik eğitim etkinlikleri düzenlediklerini de vurguladı.
Bugüne değin pek çok okulda eğitim faaliyeti düzenlediklerine işaret eden ÇETİNAVCI, “İmzaladığımız protokol ile öteden beri okullarımıza yönelik sürdürdüğümüz eğitim etkinliklerini de sistematik bir yapıya kavuşturmuş olduk. Bilindiği üzere su, hava ve toprak ile birlikte yaşam için gerekli üç unsurdan biri. Su olmadan hayatın varlığını düşünmek mümkün değil. İnsan yaşamı için olmazsa olmaz önemde bulunan suyun, tasarruflu kullanımı ise bizatihi suyun varlığı kadar önemli. Bireylerde gerçek anlamda tasarruf bilincinin oluşması aile ortamında başlayıp, okullarda verilecek eğitimle pekişebilir. “ diye konuştu.
Bursa Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA da BUSKİ’nin gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarıyla çok önemli bir kamu hizmetini yerine getirdiğini vurguladı.
BUSKİ ile imzaladıkları protokolün okullardaki su kullanımı bilincini daha da artıracağına inandıklarını belirten SARIKAYA, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde İl Enerji Verimliği Birimi oluşturduk. Bundaki amacımız enerji kaynaklarının ve enerjinin verimli kullanılmasını sağlamak üzere eğitim, etüt, ölçüm, izleme, planlama ve uygulama faaliyetleri gerçekleştirebilmektir. BUSKİ ile imzaladığımız protokolün okullarımızdaki su kültürü bilincinin gelişimine önemli düzeyde katkı sağlayacağına inanıyoruz.” diye konuştu.
Protokol kapsamında okullardaki su abone bilgileri ve aylık tüketim miktarlarını gösteren fatura ayrıntılarına yönelik hazırlanan, “enerji verimliliği yazılımı” ile elektronik sayaç ve uzaktan okuma sistemlerinin kurulumunu planlamak amacıyla İl Enerji Verimliliği Birimi ve BUSKİ temsilcilerinden oluşan uzman personel ortak çalışmalarda bulunacak.
Protokol imza töreninde konuk heyetin yanı sıra; BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Talat ÖZEN ile BUSKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bülent ÖZDEMİR de hazır bulundu.

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

Enerji Yöneticisi 2. Modülü eğitimleri 3. gününde tüm yoğunluğu ile sürdürülüyor, sürekli eğitimde sınır tanımıyoruz...

AKÇAĞLAYAN ANADOLU İHL'DEN ANLAMLI PROJE

Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi Ziyaretimiz

İznik/ Elbeyli İlkokulu Sıfır Atık Projesi kapsamında PIRIL ile Milli Egitim Bakanlığından Çevre Beratı alan öğrencilerimizi ziyaret ettik.