Plastik Toplama Kumbarası YAPTI

08.04.2019

SIFIR ATIK PROJESİ KAPSAMINDA ÇPL
"Plastik Toplama Kumbarası" YAPTI.

Büyükorhan Çok Programlı Anadolu Lisesi Metal Bölümü öğrencileri, Sıfır Atık Projesi'ne destek olmak amacıyla "Plastik Toplama Kumbarası" üretti.

Büyükorhan Çok Programlı Anadolu Lisesi Metal Bölümü öğrencileri, Sıfır Atık Projesi'ne destek olmak amacıyla "Plastik Toplama Kumbarası" üretti. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muhammed Recai ARVAS, Şube Müdürü Bekir MEŞE, Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ettiler. Müdürümüz ARVAS, Okul idaresi,Öğretmen ve öğrencilere bu anlamlı üretimden dolayı teşekkür etti.

Bütün dünyanın plastik atıklara karşı savaş açtığını belirten ARVAS, şunları kaydetti:
"Bizim öğretmen ve öğrencilerimizde bu duyarlılığa sessiz kalmadı ve plastik şişe kumbaraları ürettiler. Plastik Toplama Kumbaralarının okul bahçesinde yer alması öğrencilerimizin bu projeyi daha fazla bilinçlenmesine sebep olacaktır. Ülkemizde maalesef çöp ayrıştırma konusunu çok iyi uygulayamıyoruz. Kağıdı, poşeti, camı ayrı yere atmıyoruz. Tüm atıkları aynı çöp kutusuna atıyoruz. Artık plastik şişeler, öğrencilerimizin plastik duyarlılığıyla ürettiği bu kumbaralara atılacağından eminim. Metal atölyesinde öğrencilerimizin ürettiği bu kumbaralar projeye büyük destek olacaktır. Bu güzel projeye destek sağlayan Okul İdarecilerimize, Öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim." dedi.

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

EVeP16- Enerji Verimliliği Portalı nedir? #evep16

Asansör yetkili firmaları ile revizyon süreci değerlendirildi.

Minnet Ve Şükranla Anıyoruz.

Dörtçelik MTAL Elektrik tüketimini azaltmak için de koridorlarda ve dersliklerde led armatürlere geçilmiştir