34. Enerji Verimliliği Haftası

..

34. Enerji Verimliliği Haftası Kutlama Programı

Bursa Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 34. Enerji Verimliliği Haftası Yıldırım Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezinde Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince hazırlanan programla kutlandı.

 Programa Yıldırım Kaymakamı Mehmet AYDIN, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA,  Enerji verimliliği Derneği Bursa Şube Başkanı Dr. Mustafa UYSAL, kamu kurumunu temsilen yönetici, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 Yıldırım Kaymakamı ? Enerji verimliliği milli güvenlikle eşdeğer olduğunu?, Enerji Verimliliği Derneği Bursa Şube Başkanı Dr. Mustafa UYSAL  ? Enerji tasarrufu değil daha çok verimli enerji kullanılması gerektiğini ?, APİS Proje Koordinatörü Levent YAZICI ? Yeni ve Yenilenebilir enerjinin öneminin artığı  ? konusunda sunum yaptı.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına düzenlenen 34. Enerji Verimliliği Haftası Kutlama Programı çerçevesinde Ortaokul ve Lise öğrencileri arasında enerji verimliliği konusunda düzenlenen kompozisyon yarışmasının ödülleri;

Özel İlkbahar Ortaokulu(8-E) Öğrencisi Ortaokul kategorisinde Fatma Rabia ÇİBİR  ?Rüzgâr Gülü De Takıldı Mı? ?  başlıklı kompozisyonu birincilik ve İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi (12-C) Öğrencisi Lise Hilal SAĞINÇ  ? Karanlık Dünyaya Hapsolmak? başlıklı kompozisyonu 1. ödülü almıştır.  Öğrencilerimize Yıldırım Kaymakamı Mehmet AYDIN ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli SARIKAYA birincilik ödüllülerini vermiştir. Birinci olan öğrenci dizüstü bilgisayarı ile ödüllendirilmiştir.

Karacabey İstiklal Ortaokulu(8-C) Öğrencisi Ortaokul kategorisinde Zerdeşt ERDEM    ? Geleceğimiz İçin Yeniden?  başlıklı kompozisyonu birincilik ve Gemlik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi(10-A) Öğrencisi Lise Ahmet YİĞİT  ?Anlaşılamayan Değerler ?  başlıklı kompozisyonu 2.  ödülüyle almıştır.  Öğrencilerimize Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Fatih POLAT ve Enerji Verimliliği Derneği Başkanı Dr. Mustafa UYSAL ikincilik ödüllülerini vermiştir. İkinci olan öğrenci tablet pc ile ödüllendirilmiştir.

Özel Osmangazi Ortaokulu(8-C) Öğrencisi Ortaokul kategorisinde Elanur ÖCALAN ?Geleceğimiz Yok Olmasın? başlıklı kompozisyonu birincilik ve Yıldırım Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi(10-D) Öğrencisi Lise Saniye Mihriban YILMAZ  ?Enerji Ve İnsan? başlıklı kompozisyonu 3. ödülüyle almıştır.  Öğrencilerimize Yıldırım İlçe Emniyet Müdürü İlker TÜRKBAYRAK ve Yıldırım İlçe Müftüsü Osman ŞEN üçüncülük ödüllülerini vermiştir. Üçüncü olan öğrenci dijital fotoğraf makinesi ile ödüllendirilmiştir.

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

Brussa Mekanik Tesisat Yetkili Servisinin Kestel Toki Şehit İsmail Özbek Ortaokulunda yaptığı servis hizmetlerini değerlendirdik

Kobilerde Enerji Verimliliği Uzmanı Yetiştirme Programı Sertifika Töreni

Anaokulu, İlkokul ve Ortaokullara Yeşil Karne veriyoruz

Acar Teknik firması ile Nilüfer Ali Karasu A. L. Feriha Uyar M.T.A.L. ve Barış A. L. kazan brülör yıllık periyodik bakımlarının denetimlerini yaptık.