Deniz ve Okyanuslarda 7. Kıta Oluşumuna HAYIR.!

06.11.2019

Deniz ve Okyanuslarda 7. Kıta Oluşumuna HAYIR.!
Gemport Gemlik Anadolu Lisesi, deniz ve okyanuslarda 7.kıta oluşmaması için topladıkları plastik pet şişeleri Sıfır atık projesi kapsamında geri dönüşüm firması aracılığı ile Gemlik Belediyesi Temizlik işleri Müdürü Ahmet Dedetürk'e teslim ettiler.
Plastik atıklar nedeniyle, denizlerde 3,4 milyon kilometrekare genişliğinde, 7 milyon ton ağırlığındaki plastik yığınından ?yedinci kıta? meydana gelmektedir. Plastik atıkların geri dönüşüme kazandırılması ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla Gemport Gemlik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi ve Spor öğretmeni Mehmet Emin Kuru ve sınıf rehber öğretmenlerinin öncülüğünde 9. ve 10. Sınıf öğrencileri 30 gün boyunca okula gelirken pet şişeleri Geri Dönüşüm Potasına attılar. Yıl boyunca hedeflerinin yaklaşık 30 bin plastik pet şişe toplayarak deniz ve okyanuslarda 7. Kıta oluşumuna engellemek için farkındalık oluşturmak olduğunu ifade ettiler.
Teslim edilen plastik pet şişelerin mavi kapakları ile ?Sıfır Atık ile Engelleri Aşıyoruz? projesi kapsamında engelli olan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için de katkıda bulunmuş oldular.
Okul Müdürü Rahmi Şafak, Cumhurbaşkanlığı vizyon projesi olan sıfır atık projesi ile okulumuz örnek olacak kampanya başlatmıştır. Şimdilik 9 ve 10. sınıflarda başlatılan bu kampanyanın tüm öğrencilerimizi de kapsayacak şekilde eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam ettireceklerini belirtti.

https://gemlik.meb.gov.tr/?/deniz-ve-okyanuslard?/icerik/672

HABER GÖRSELLERİ


Benzer Haberler

Türkiye'nin Rüzgârı Daha Güçlü Esiyor

Bu yıl 9'uncusu düzenlenen Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı'nda konuşan Enerji ve Tabii Kaynakları

BOTAŞ, doğalgaza konutlarda ve küçük ile orta ölçekli işletmelerde yüzde 9, büyük işletmelerde yüzde 14 zam yapıldığını duyurdu.

30.07.2020 Zorunlu Enerji Verimliliği Etütleri Hakkında Duyuru